Inwestor Hiltona Gdańsk zbuduje kolejne hotele

Udostępnij artykuł

– Jesteśmy też gotowi do współpracy z innymi deweloperami jako inwestor zastępczy. Znacznie łatwiej buduje się taki obiekt w wielkich stolicach europejskich, gdzie cena pokoi kształtuje się na poziomie 500 euro, natomiast większą inwencją należy wykazać się budując hotel tam, gdzie ceny są dużo niższe, a standard musi być zachowany nadal ten sam – mówi Filip Wójcikiewicz. – Jesteśmy firmą rodzinną budującą hotele od 20 lat i know-how, które zdobyliśmy wspólnie z naszym partnerem Hiltonem, jest nie do przecenienia. Są to np. kadry wyszkolone do współpracy z siecią oraz wielka baza doświadczeń – dodaje nasz rozmówca.

Hotel Hilton Gdańsk, który firma Jan Wójcikiewicz Hotele zbudowała i poprowadzi na zasadzie franczyzy, ruszy 17 czerwca br. Obiekt powstaje w centrum miasta, nad brzegiem rzeki Motławy. Hotel zaoferuje 150 pokoi i 700 mkw. powierzchni rekreacyjnej złożonej ze spa z częściowo przeszklonym basenem na dachu. Ponadto hotel będzie miał do dyspozycji także ponad 1000 mkw. powierzchni konferencyjno-bankietowej, z 24-godzinnym business centre, parkingiem, także podziemnym. Część gastronomiczna złożona będzie z baru i restauracji z widokiem na rzekę. Autorem całego projektu jest pracownia architektury prof. Stefana Kuryłowicza. Gdański Hilton będzie drugim, po Hilton Warsaw Hotel & Convention Centre, obiektem tej luksusowej sieci hotelowej w Polsce.

Firma Jan Wójcikiewicz Hotele powstała w 1989 roku, a pierwszym jej obiektem był hotel Jurata w Juracie. W chwili obecnej firma zajmuje się działalnością hotelarską i deweloperską w sektorze nieruchomości komercyjnych. W ramach tej szeroko rozumianej grupy funkcjonuje hotel Astor w Jastrzębiej Górze, a także hotel hanza w Gdańsku.

 

Opublikowano: 22.04.2010
Aktualizacja: 22.04.2010