Inwestor Hotelu Quadrille z nową realizacją. W zrewitalizowanym browarze w Gdańsku

Udostępnij artykuł

Inwestor – Przedsiębiorstwo Budowlane Górski – zrewitalizował obiekt na terenie dawnego browaru, w historycznej części Gdańska Wrzeszcza. Tym samym zmienił przemysłowy charakter tego miejsca w nowoczesny miastotwórczy projekt. Browar Hevelius Apartments przyjmie pierwszych gości na początku lipca. To trzecia tego typu inwestycja rewitalizacyjna gdańskiego dewelopera po Hotelu Quadrille w Gdyni oraz Leśnym Dworze w Sulęczynie na Kaszubach.

Browar Hevelius Apartments
Browar Hevelius Apartments

Cała inwestycja powstała na terenie czterech zabytkowych budynków wraz z piwnicami: Willa Dyrektora, Suszarnia, Maszynownia i Warzelnia. Apartamenty zlokalizowano w dwóch budynkach: Willi Dyrektora oraz Suszarni. Ich historyczny charakter oddają m.in. takie elementy jak zabytkowa klatka schodowa, kominek z holenderskimi kaflami, wysokie stropy czy sztukateria na sufitach. W pierwszym etapie to 25 różnorodnych apartamentów na wynajem krótko i długoterminowy. Każdy z nich jest w pełni wyposażony w aneks kuchenny z lodówką i zmywarką, a także w łazienkę, w której znajduje się też pralka. Dzięki uruchomieniu małej tradycyjnej piekarni i restauracji Hewelke goście będą mogli skosztować rzemieślniczo wyrabianego pieczywa. Wg najstarszych gdańskich receptur, których smak znał Jan Heweliusz. 

Browar Hevelius Apartments – oferta spa

Natomiast w części podziemnej zaprojektowano Browar Hevelius Spa Sphaera, które ruszy za kilka mające miesięcy. Dawniej w tej przestrzeni znajdowały się browarniane baseny, kadzie fermentacyjne, leżakownie czy magazyny. Teraz w tej właśnie scenerii są baseny, sauny, jacuzzi, hammam, gabinety odnowy biologicznej i łaźnie. Dodatkowo mieszczą się tu gabinety zabiegowe z oryginalnymi terapiami i relaksującymi masażami. A także komfortowe lobby przeznaczone na wszelkiego rodzaju integrację czy swobodne spotkania towarzyskie. W części podziemnej zaprojektowano również kompleks kulturalno-rozrywkowy o nazwie Browar Kulturalny, który zostanie otwarty w najbliższych latach. Będzie posiadać m.in. gigantyczną mogącą pomieścić 1,5 tys. widzów  salą koncertową. 

Historia miejsca

Początki zabytkowego miejsca sięgają czasów rozkwitu majątku Kuźniczki w XVI w. Wtedy to powstała tam pierwsza osada dworska wraz z parkiem, ogrodem oraz obiektami gospodarczymi. W 2001 r. stary browar, jedyny który przetrwał do naszych czasów, zakończył produkcję. Porzucony obiekt popadał w coraz to większą ruinę. W celu ratowania historycznego miejsca w tym samym roku obiekt został wpisany do rejestru zabytków. Przez wiele lat nie było chętnych ani pomysłu, co zrobić ze starym zabytkowym obiektem.  Dopiero w 2006 r. został nabyty przez lokalnego inwestora – Przedsiębiorstwo Budowlane Górski. Jedną z wiodących firm deweloperskich w Trójmieście. Jest ona obecna na rynku od 40 lat, a w tym czasie zrealizowała 125 inwestycji i sprzedała ponad 4 tys. mieszkań. 

Prace poglądowe nad przedsięwzięciem rozpoczęły się w 2008 r., a trzy lata później projekt koncepcyjny został uzgodniony z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Po wielu latach intensywnych prac zrewitalizowano rozległy teren starego browaru, który został zamieniony w nowoczesny wielofunkcyjny, zachowujący dawny styl kompleks — z 740 apartamentami loftowymi, restauracjami, przedszkolem, obiektami usługowo-handlowymi i designerskim obiektem butikowym Browar Hevelius Apartments.

ŚWIAT HOTELI – MARZEC-KWIECIEŃ 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli marzec-kwiecień 2022

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 28.06.2022
Aktualizacja: 28.06.2022