Karpacz: 9,76 mln zł na budowę hotelu Greno

Udostępnij artykuł

Na budowę i wyposażenie obiektu firma otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 3,34 mln zł (w ramach dotacji inwestycyjnych zwiększających atrakcyjność turystyczną regionu).

Hotel zostanie otwarty na przełomie marca i kwietnia 2012 roku. Zlokalizowany będzie w Karpaczu Górnym, w pobliżu Karkonoskiego Parku Narodowego. Pokoje hotelowe urządzone zostaną w standardzie hotelu czterogwiazdkowego. Dodatkowo w skład hotelu wejdzie strefa spa, w której znajdą się m.in.: basen o nieregularnym kształcie, jacuzzi, sauna infrared, sauna sucha i sanarium, gabinety masażu oraz kosmetyczne wyposażone w nowoczesną kapsułę spa.

Biuro Handlowe Greno Blatsios Ioannis jest producentem, importerem i dostawcą ręczników, pościeli i innych tekstyliów domowych. W swojej ofercie posiada także artykuły hotelowe i reklamowe. Od niedawna jest również właścicielem marki Bielbaw. Do klientów firmy należą takie hotele, jak Gołębiewski, System czy Qubus oraz luksusowe dworki i pałace.

Według danych Ministerstwa Sportu i Turystyki, w woj. dolnośląskim funkcjonuje obecnie około 217 hoteli. Wśród nich zdecydowanie przeważają obiekty o średnim standardzie – hotele dwu- i trzygwiazdkowe. W Karpaczu działa 18 hoteli, w tym 12 trzygwiazdkowców.
 

Opublikowano: 24.06.2010
Aktualizacja: 24.06.2010