KOKU Sushi poszerza ofertę o ramen

Udostępnij artykuł

Ten wywodzący się z Japonii rosół na bazie długo gotowanego wywaru, charakteryzuje się wyrazistym smakiem, określanym mianem umami. W marcu sieć KOKU Sushi poszerzyła swoją ofertę właśnie o to danie. Można go spróbować w trzech wersjach: z wołowiną, wege oraz łososiem. 

Nazwa tej zupy wywodzi się od charakterystycznego, długiego makaronu. Przyrządza się ją z bulionu, z dodatkiem mięsa i warzyw. Wywar powstaje zazwyczaj z drobiu, wieprzowiny, wołowiny lub ryb. Ale można go także przygotować w wersji wegetariańskiej. 

Ramen może, ale nie musi, obfitować w inne składniki, takie jak: glony wakame, nori, fasola mung, pędy bambusa, jajka na twardo lub półtwardo czy nasiona sezamu. Często dodaje się do niego ponadto plastry duszonej lub pieczonej wieprzowiny, sos sojowy, pastę miso czy pastę rybną. Ale to nie wszystko, bowiem w ramenie spotkamy także kapustę pekińską, kiełki, szczypiorek, cebulę, por, czosnek, kukurydzę czy inne warzywa.

Poszerzona oferta ramenów w sieci KOKU Sushi to odpowiedź na oczekiwania samych gości. Wyraźnie widzimy wzrost zainteresowania orientalnymi zupami, co bardzo nas cieszy. Mamy nadzieję, że nasze propozycje przypadną im do gustu i pozwolą jeszcze lepiej poznać japońską kuchnię – mówi Mariusz Olechno, współwłaściciel KOKU Sushi. – Ramen jest o tyle ciekawy, że dominuje w nim “umami”, tzw. piąty smak. Umami możemy poczuć, kosztując bulionu dashi, dań z dodatkiem sosu sojowego, wodorostów czy suszonych grzybów. Smak ten jest najczęściej opisywany jako “rosołowy” lub “mięsny”, słony, ale w nieco inny sposób. Pozostawia też wrażenie tłustości na języku.

Rameny są dostępne w lokalach marki od 14 marca.

Obecnie KOKU Sushi pod liczy 48 punktów w całym kraju, co czyni ją największą siecią sushi barów w Polsce. W menu restauracji znajdziemy autorskie rolki sushi, sandwiche gua bao, bułeczki baozi oraz azjatyckie zupy.

Źródło: KOKU Sushi

Rynek Dostawców HoReCa – RAPORT 2023
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 15.03.2023
Aktualizacja: 15.03.2023