Kristensen: zagraniczny operator w Świnoujściu

Udostępnij artykuł

– Polskie przedsiębiorstwa wciąż jeszcze bardzo ostrożnie podchodzą do nowych inwestycji. Myślę, że jak tylko sytuacja na rynku całkowicie się ustabilizuje, krajowe firmy hotelarskie znowu zaczną aktywnie działać i poszerzać portfel swoich obiektów – komentuje nasz rozmówca.

Budowa pięciogwiazdkowego hotelu wraz z obiektami towarzyszącymi rozpocznie się jeszcze w tym roku. Wartość planowanej inwestycji w Świnoujściu wynosi około 180 mln zł. Obok istniejących apartamentów Baltic Park, wybudowanych przez Kristensen Group, powstaną cztery nowe obiekty, w tym właśnie hotel, budynek apartamentowy z blisko 150 mieszkaniami wakacyjnymi oraz kompleks rekreacyjny z basenami, kinem, centrum fitness, centrum medycznym i kasynami – całość o powierzchni użytkowej 21 tys. mkw., z czego hotel zajmie 3,3 tys. mkw. (13 pięter i około 350 pokoi).

Działająca w Polsce Kristensen Group Sp. z o.o. to część istniejącego od blisko 50 lat Thorkild Kristensen Holding A/S, dewelopera mieszkań i domów wakacyjnych. Firma realizuje projekty w Polsce (Świnoujście, Pasym, Wisła, Karpacz) i za granicą (Skandynawia, Turcja, Majorka, Niemcy Francja, Bułgaria). Od momentu powstania w latach 60-tych ubiegłego wieku aż do dziś, firma sprzedała ponad 15 tys. ekskluzywnych apartamentów, domków i terenów wakacyjnych. 

Opublikowano: 24.06.2010
Aktualizacja: 24.06.2010