La Brasserie Moderne z nowym menu

Udostępnij artykuł

Wnętrza restauracji La Brasserie Moderne, zlokalizowanej w warszawskim Sofitel Victoria, zostały odświeżone. Specjalnie na tę okazję szef kuchni Maciej Majewski przygotował menu obfitujące w nowe smaki i aromaty.

Oczywiście nie zabraknie także flagowych dań. Między innymi uwielbianego przez gości łososia gravad lax z chrzanem i koperkiem, który także znalazł miejsce w nowej karcie. Z oferty restauracji można korzystać codziennie od godziny 12:00.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE listopad 2021
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Szefem kuchni La Brasserie Moderne jest Maciej Majewski, który jest związany z Accor od ponad 20 lat, a swoją karierę rozpoczynał od pracy w hotelu ibis Poznań. Pierwsze kroki w restauracyjnych kuchniach stawiał już w wieku 15 lat. Następne 10 lat spędził na nauce i doskonaleniu sztuki kulinarnej w hotelach ibis i Novotel. W 2011 roku objął stanowisko Executive Chef w Sofitel Warszawa Victoria. Od tego czasu zdobył liczne wyróżnienia, w tym m.in. „Best of Warsaw 2014” oraz ogólnopolskie „Wine & Food Noble Night” w 2015 roku. Ponadto w 2019 roku otrzymał tytuł „Chef of the Year” przyznany przez Poland 100 Best Restaurants. Rok później prowadzona przez niego restauracja La Brasserie Moderne wygrała w plebiscycie „The Best Restaurant in Poland”.

Zainspirowany francuską sztuką kulinarną i osiągnięciami Alain Ducasse i Yannick Alléno, uznanych szefów kuchni, Majewski łączy zamiłowanie do polskich smaków z nowoczesnym podejściem inspirowanym kuchnią francuską. Menu w La Brasserie Moderne stanowi jego popisowe arcydzieło.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 11.02.2022
Aktualizacja: 11.01.2023