Laurent Turpault dołączył do AccorInvest

Udostępnij artykuł

Z początkiem maja br. Laurent Turpault został VP Communication and Public Affairs. To nowe stanowisko jest częścią strategii transformacji Grupy.

Laurent Turpault

Jego główną misją będzie dbanie o reputację i wizerunek AccorInvest wśród partnerów biznesowych, sektora publicznego i pracowników w 27 krajach, w których Grupa prowadzi działalność. Dialog ten pozwoli na lepsze zrozumienie unikalnego modelu biznesowego AccorInvest. Będącego jednocześnie właścicielem hoteli, jak i ich operatorem, marki pracodawcy oraz ambicji rozwoju.

Od razu byłem pod wrażeniem entuzjazmu i wiedzy kobiet oraz mężczyzn pracujących dla AccorInvest. Dzięki nim Grupa jest jednym z głównych graczy w branży hotelowej i nieruchomościowej zarówno w Europie, jak i na świecie. Cieszę się, że wraz z moim zespołem mogę rozwijać komunikację, która będzie nośnikiem ich ambicji – skomentował Laurent Turpault.

Laurent Turpault – biografia

Laurent jest absolwentem ISC Paris i wkrótce ukończy EMBA w HEC Paris. Karierę zawodową rozpoczął w dziale marketingu w Crédit Agricole, a następnie przeniósł się do sektora dóbr konsumpcyjnych. Przez 10 lat pracował w Heineken France, gdzie budował strategię cyfrową i CRM na rzecz marek. Był odpowiedzialny za utworzenie działu komunikacji i CSR, dzięki czemu Heineken France zaistniał w mediach i opinii publicznej jako lider w swojej branży, zaangażowany w odpowiedzialne spożywanie alkoholu. Następnie dołączył do Bacardi-Martini jako dyrektor ds. zewnętrznych na Europę Południową. Odpowiedzialny za promowanie firmy i jej marek wśród influencerów oraz ochronę warunków działalności grupy na tych rynkach.

W kolejnych latach kierował działem komunikacji, spraw publicznych i CSR w Coca-Cola Francja. Dzięki wdrożonym działaniom rozwinął renomę marki, zwłaszcza poprzez partnerstwa strategiczne i obchody 100-lecia obecności we Francji i w Europie. Firma zaczęła odgrywać kluczową rolę wśród organizacji i liderów opinii publicznej w kwestiach społecznych takich jak integracja społeczna, odżywianie i recykling tworzyw sztucznych. Miał również swój wkład w procesie dywersyfikacji portfela i wejścia na nowe rynki.

W marcu 2021 r. Laurent rozpoczął studia Executive MBA w HEC Paris o specjalizacji w zakresie transformacji cyfrowej. W międzyczasie odszedł z firmy Coca-Cola i rozpoczął pracę w AccorInvest jako konsultant ds. komunikacji. W maju br. został mianowany na VP Communication and Public Affairs.

ŚWIAT HOTELI – MARZEC-KWIECIEŃ 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli marzec-kwiecień 2022

AccorInvest Group

AccorInvest jest inwestorem, właścicielem i operatorem hotelowym z ponad 820 hotelami zlokalizowanymi w 27 krajach Europy, Ameryki Łacińskiej i Azji. Grupa konsoliduje i powiększa swój portfel nieruchomości poprzez nabywanie i renowację aktywów hotelowych oraz rozbudowę portfela hoteli w Europie w segmencie ekonomicznym i średnim. AccorInvest od dawna współpracuje z firmą Accor, która jest zarządcą i właścicielem znanych na całym świecie marek, takich jak ibis, Novotel czy Mercure.

Orbis

AccorInvest Group jest właścicielem Orbis, największej w Polsce i w Europie Wschodniej grupy inwestującej w nieruchomości hotelowe z ponad 70 hotelami (ponad 13500 pokoi) w 6 krajach regionu: w Czechach, na Litwie, w Polsce, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech.

Źródło: AccorInvest

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.