Makro zaprasza uczniów szkół gastronomicznych do projektów online

Udostępnij artykuł
Sieć hurtowni poprzez program Szef dla Młodych Talentów konsekwentnie wspiera placówki w okresie ich zamknięcia. Trwający obecnie projekt nosi nazwę „Inspirujemy on-line”.
Szef dla młodych talentów. Makro Kraków, 21 lutego 2020 r.

Niedawno minął rok od wprowadzenia w szkołach nauki zdalnej, spowodowanej pandemią COVID-19. Ta forma edukacji jest bardzo uciążliwa m.in. dla szkolnictwa zawodowego, w tym szkół gastronomicznych. Dlatego Makro jeszcze wiosną wsparło nauczycieli i uczniów. Uruchomiło serię projektów edukacyjnych online, skupionych w ramach programu Szef dla Młodych Talentów. Trwa to nieprzerwanie do dziś.

„Dokształcaj się online”, „Szef Team Challenge”, „Kulinarne wycieczki” – to nazwy wirtualnych konkursów. Najważniejsze w nich było pokazanie swoich umiejętności i zdobycie nowych doświadczeń.

Przygotowane przez nas projekty zostały bardzo pozytywnie odebrane przez uczniów i nauczycieli, potwierdzając decyzję o przeniesieniu aktywności mediów społecznościowych. Większość działań realizujemy bowiem w oparciu o fanpage „Szef dla Młodych Talentów” na Facebooku – wyjaśnia Magdalena Figurna, menedżer ds. PR i komunikacji wewnętrznej Makro Polska. – Dlatego nie zwalniamy tempa i co kilka miesięcy uruchamiamy nowe akcje.

Trwa właśnie cykl „Inspirujemy on-line”. Serię kulinarnych wyzwań dla fanów Szefa dla Młodych Talentów przygotowali szefowie kuchni Akademii Inspiracji Makro. Od kuchni orientalnej, przez europejskie klasyki, aż po kultowe dania polskiej Wielkanocy, uczniowie mogą sprawdzić swoje umiejętności i wygrać nagrody ufundowane przez Makro Polska. Projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem: poszczególne posty osiągają zasięgi przekraczające nawet 100 tys. użytkowników, w czym zasługa licznych udostępnień, w tym na oficjalnych profilach szkół.

Konkursy „Inspirujemy on-line” adresowane są do wszystkich uczniów szkół gastronomicznych i potrwają do końca marca. Już po świętach rozpocznie się nowa, wiosenna akcja promująca sezonowe smaki. Jej „bohaterami” będą świeże warzywa, na które wszyscy już tak czekamy. Szczegóły zabawy pojawią się niebawem na Facebooku Szefa dla Młodych Talentów: www.facebook.com/szefdlamlodychtalentow.

Zdjęcia umieszczone w materiale pochodzą z archiwum programu Szef dla Młodych Talentów.

RYNEK DOSTAWCÓW HORECA W POLSCE – RAPORT 2021
> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Rynek-Dostawcow-HoReCa-RAPORT-2021.png

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 24.03.2021
Aktualizacja: 24.03.2021