Medaliści olimpijscy w hotelu Renaissance

Udostępnij artykuł
Renaissance Warsaw Airport Hotel ugościł polskich medalistów Igrzysk Olimpijskich w Tokio podczas konferencji prasowych i spotkań z mediami. Polska Reprezentacja Olimpijska przywiozła z Tokio 14 olimpijskich krążków – cztery złote, pięć srebrnych i pięć brązowych, ostatecznie zajmując w klasyfikacji medalowej wysokie 17 miejsce. 

To był ogromny zaszczyt gościć Polską Reprezentację Olimpijską przed wylotem do Tokio w naszych dwóch przylotniskowych hotelach Renaissance Warsaw Airport i Courtyard by Marriott Warsaw Airport, a także podczas konferencji prasowych w hotelu Renaissance. Jesteśmy bardzo dumni ze współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim i z tego, że staliśmy się malutką częścią tych wielkich sukcesów – podkreśla Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego. 

Jako pierwsze powróciły do Polski srebrne wioślarki. Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajda, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann. Po powitaniu przez kibiców na Lotnisku Chopina, wzięły udział w konferencji prasowej w hotelu Renaissance. Odebrały podziękowania od przedstawicieli Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Sponsorów PKOl i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. 

ŚWIAT HOTELI – CZERWIEC-LIPIEC 2021
>> KLIKNIJ, ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z PEŁNYM WYDANIEM <<

Kolejnym reprezentantem goszczącym w pięciogwiazdkowym, przylotniskowym hotelu był Tadeusz Michalik. Wywalczył brąz w zapasach w kategorii do 97 kg. Oprócz rodziny, powitanie dla brązowego medalisty przygotowali młodzi zawodnicy z Klubu Sportowego Sobieski Poznań, w którym zapaśnik trenuje na co dzień. 

10 krążków

8 sierpnia do Polski wróciło aż 16 medalistów olimpijskich, którzy w Tokio wywalczyli 10 krążków – cztery złote, trzy srebrne i trzy brązowe. W hali przylotów Lotniska Chopina w Warszawie odbyło się oficjalne powitanie. Na reprezentantów czekali członkowie rodzin, fani oraz dziennikarze. Następnie olimpijczycy przeszli do hotelu Renaissance. Tam spotkali się z mediami na indywidualne wywiady. W tym dniu również Anita Włodarczyk – trzykrotna złota mistrzyni olimpijska obchodziła swoje 35. urodziny. Z tej okazji szef kuchni Andrzej Bryk przygotował tort dla jubilatki w formie boiska do rzutu młotem z umieszczonymi trzema złotymi młotami.

Ostatnimi medalistkami Igrzysk Olimpijskich, które wróciły do Polski i spotkały się z dziennikarzami w Renaissance Warsaw Airport Hotel były kajakarki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska. Dziewczyny wywalczyły w Tokio brązowy medal w konkurencji K-4 500 m. Kilka dni przed tym sukcesem Karolina Naja i Anna Puławska zostały wicemistrzyniami olimpijskimi w konkurencji K-2 500 m. 

Dzięki współpracy z PKOl i organizowanymi w hotelu Renaissance Warsaw Airport spotkaniami medalistów z mediami, mieliśmy możliwość bliższego kontaktu z zawodnikami i wspólnie z całym zespołem hotelu ogromnie cieszyliśmy się sukcesami naszych sportowców. Wszystkie wyzwania organizacyjne realizowaliśmy z wielką przyjemnością i motywacją. To był wspaniały, choć bardzo intensywny czas, i takie chwile pozostają w pamięci na zawsze – podsumowuje Adriana Biernatowicz-Jadczak, dyrektor generalna hotelu Renaissance.

Polski Holding Hotelowy jest partnerem Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. W warszawskim hotelu Renaissance przy Lotnisku Chopina odbywały się konferencje prasowe reprezentantów Polski po powrocie z Igrzysk Olimpijskich. W dwóch hotelach przylotniskowych, należących do PHH – Renaissance Warsaw Airport Hotel i Courtyard by Marriott Warsaw Airport – gościli olimpijczycy przed wylotem do Toki oraz najważniejsze postaci Międzynarodowego Ruchu Olimpijskiego.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 13.08.2021
Aktualizacja: 13.08.2021