Mercure Białystok otwarty. Centralnym elementem jest żubr

Udostępnij artykuł

To pierwszy w tym mieście obiekt marki i drugi sieci Accor. Dyrektorem generalnym został Sebastian Pruchniak. Za design odpowiada studio projektowe MIXD oraz Pracownia Projektowa Imagine. Katarzyna Wigda. Inwestorem Mercure Białystok jest firma City Interhotels.

Mercure Białystok
Mercure Białystok

Goście odwiedzający nowy obiekt mogą skorzystać z 92 pokoi. Zainspirowany okoliczną fauną i florą design hotelowych wnętrz w pełni czerpie z sąsiedztwa urokliwej Puszczy Białowieskiej i okolicznych rezerwatów przyrody. Wystrój nawiązuje do zieleni lasów widocznych w dekoracjach i na fototapetach ukazujących puszczę i rzekę Biebrzę. Jednak głównym elementem wnętrza jest figura żubra umieszczona nad stołem restauracyjnym. Znak rozpoznawczy i symbol Podlasia.

Mercure Białystok to nowoczesne wnętrza, które nawiązując do natury województwa Podlaskiego, pobudzają zmysły i wyobraźnię. Profesjonalna obsługa, unikalność wnętrz oraz doskonała kuchnia sprawią, że każdy poczuje się tu wyjątkowo. Dzięki elementom nawiązującym do piękna regionu, pobyt w naszym obiekcie będzie dla gości niezapomnianym doświadczeniem zaznacza Sebastian Pruchniak, dyrektor generalny Mercure Białystok.

ŚWIAT HOTELI – MARZEC-KWIECIEŃ 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli marzec-kwiecień 2022

Mercure Białystok – co zaoferuje?

Czterogwiazdkowy hotel Mercure Białystok zlokalizowany jest przy ulicy Hetmańskiej 46. W atrakcyjnej okolicy, zaledwie 8 minut od ścisłego centrum, z wygodnym dojazdem do głównych szlaków komunikacyjnych regionu. Poza 92 pokojami oferuje restaurację z daniami kuchni włoskiej, uzupełnionych selekcją lokalnych smaków Podlasia i akcentów regionalnej sztuki kulinarnej. Nie zabrakło także baru, strefy fitness oraz zewnętrznego i podziemnego parkingu. Goście mogą skorzystać także z przestrzeni biznesowej i bankietowej. Wyposażonej w nowoczesną salę konferencyjną o całkowitej pojemności do 160 osób i powierzchni blisko 200 mkw.

Za design hotelu odpowiada studio projektowe MIXD oraz Pracownia Projektowa Imagine. Katarzyna Wigda. Inwestorem nowego obiektu jest firma City Interhotels.

Znana ze swojego zamiłowania do lokalnej tradycji i kultury marka Mercure idealnie wpisuje się w charakter hotelu. Zielone sąsiedztwo rezerwatów przyrody i nawiązania do naturalnej roślinności, w jaką obfituje okolica, sprawiają, że Mercure Białystok jest miejscem, w którym każdy znajdzie upragnioną ciszę i spokój. Podlasie to kolebka wielu zróżnicowanych etnicznie kultur, więc wizyta w nowym hotelu to dobry punkt startowy do odkrycia wszystkich tajemnic regionu podkreśla Marek Piotrowski, prezes City Interhotels.

Dyrektorem generalnym hotelu Mercure Białystok został Sebastian Pruchniak z ponad 25-letnim doświadczeniem w branży. Swoją przygodę z hotelarstwem rozpoczął od pracy w hotelu Bristol w Warszawie, następnie kilkukrotnie obejmował stanowiska kierownika recepcji w hotelach o wysokim standardzie. Z Białymstokiem związany od 2014 roku, gdzie obejmował stanowisko dyrektora w dwóch hotelach w mieście.

Źródło: Accor

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 12.04.2022
Aktualizacja: 19.01.2023