Mlekovita z kolejnymi nagrodami

Ostatni tydzień to dla firmy czas dobrych wiadomości. Dariusz Sapiński, prezes zarządu został laureatem programu “Lider z powołania”, w kategorii “Lider w biznesie”. Marka zdobyła również nagrodę “Przedsiębiorcy transformacji” od Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za wysoką jakość produktów mleczarskich.
“Lider z powołania”

Dariusz Sapiński, prezes zarządu Grupy Mlekovita, został laureatem programu „Lider z powołania” w kategorii „Lider w biznesie”. Kapituła programu uznała go za charyzmatycznego menedżera, który swoją funkcję pełni z wyjątkowym zaangażowaniem i odnosi znaczące sukcesy. Tym samym wskazała postawę prezesa jako wzór do naśladowania dla innych przedsiębiorców.

Pomysłodawcą i organizatorem programu „Lider z powołania” jest WHY Media Group, wydawca magazynu „WHY Story”. Inicjatywa ma na celu wyłonienie zaangażowanych oraz charyzmatycznych menadżerów – liderów oraz promowanie pozytywnych postaw i rozwoju synergii różnych środowisk. W tym roku wyróżniono liderów w następujących dziedzinach: biznes, zarządzanie, rozwój regionalny, nauka i edukacja, medycyna, innowacje, sport i turystyka, działalność społeczna i sztuka. W skład kapituły konkursowej, która wyłoniła tegorocznych laureatów, weszli przedstawiciele samorządów, przedstawiciele świata biznesu, sportu, nauki i edukacji, seniorów oraz mediów. Laureaci zostali nagrodzeni podczas Międzynarodowego Kongresu Lider z powołania, który odbył się 26 września na Uniwersytecie Rzeszowskim w Rzeszowie.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE – SIERPIEŃ-WRZESIEŃ 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <
“Przedsiębiorcy Transformacji”

Mlekovita znalazła się w gronie ośmiu firm, które otrzymały od Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii nagrody „Przedsiębiorcy Transformacji”. Firma zwyciężyła w kategorii „Międzynarodowy lodołamacz”. Nagrody wręczyła Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz w trakcie Forum Sukcesu Polskiego Biznesu 1989-2019 w Poznaniu.

Nagroda została przyznana polskim firmom, które przyczyniły się do rozwoju i promocji polskiej gospodarki w minionym trzydziestoleciu. Zwycięzców w ośmiu kategoriach (Globalny Gracz, Lider wzrostu, Technologiczny rewolucjonista, Osobowość biznesu, Biznes z wizją, Międzynarodowy lodołamacz, Przyjaciel polskiej gospodarki, Millenialsi transformacji) wybrała 14-osobowa kapituła.

– To dla nas zaszczyt znaleźć się w gronie nagrodzonych tytułem „Przedsiębiorcy Transformacji”. Cieszymy się, że nasz wieloletni wkład w polską gospodarkę i jej promocję, również poza granicami naszego kraju, został doceniony przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Jako lider branży w eksporcie jesteśmy dumni, że marka Mlekovita znana jest na całym świecie, a jej produkty od wielu lat cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród polskich konsumentów – powiedział Dariusz Sapiński, prezes zarządu Grupy Mlekovita.

Sery od Mlekovity na Festiwalu Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa

Mlekovita zdobyła także Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za wysoką jakość produktów mleczarskich. Produkowane przez Mlekovitę sery zdobyły dwie nagrody w dwudniowym konkursie konsumentów towarzyszącym festiwalowi. Marka Favita otrzymała nagrodę „Twarogowy Król” w kategorii serków kanapkowych. Natomiast linia Diamenty Konesera – w ramach której oferowane są obecnie cztery sery: Tylżycki Old, Księżan Old, Cheddar Old i Mazdamer Old – została wyróżniona nagrodą „Serowy Król” w kategorii serów długodojrzewających. Marka serów długodojrzewających Diamenty Konesera zdobyła także statuetkę „Hit Serowy”, przyznawaną przez Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

– Mlekovita może się pochwalić bardzo szerokim asortymentem produktów, w którym sery i serki zajmują ważne miejsce. Cieszymy się, że konsumenci doceniają wysoką jakość i unikalne walory smakowe zarówno dobrze znanych im już serków kanapkowych Favita, jak i wprowadzonych do sprzedaży w pierwszym półroczu tego roku serów długodojrzewających z linii Diamenty Konesera – powiedział Dariusz Sapiński, Prezes Zarządu Grupy Mlekovita.

Tegoroczny 7. Festiwal Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa odbył się w dniach 21-22 września na terenie kampusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Swoje produkty zaprezentowało podczas niego 20 największych zakładów mleczarskich z całej Polski. Głównym organizatorem Festiwalu Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa jest Katedra Mleczarstwa i Zarządzania Jakością Wydziału Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione