Młynek Swift Mini usprawnia przygotowanie espresso

Udostępnij artykuł
Swift Mini współpracuje ze wszystkimi ekspresami do kawy La Marzocco Home. Co więcej,  może on pracować jako standardowy młynek wydający dozy na żądanie. W ten sposób możliwe jest mielenie kawy na pojedyncze albo podwójne espresso bezpośrednio do portafiltra. Także do niektórych metod alternatywnych.
Trzy w jednym

Swift Mini miele kawę, stopniowo ubijając ją pod stałym ciśnieniem, aż do momentu umieszczenia w portafiltrze odpowiedniej dozy. Dzięki połączeniu mielenia, dozowania i ubijania kawy w trakcie jednej operacji, efekty są powtarzalne. Każdy może zrobić idealne espresso nawet przy minimalnym doświadczeniu.

Ubijanie bez tampera

Niezależnie od poziomu umiejętności home baristy, ubijanie odbywa się automatycznie i stopniowo, w czasie, gdy kawa jest mielona. Ten opatentowany system pracy młynka sprawia, że mielona kawa jest za każdym razem prawidłowo ułożona w portafiltrze.

W młynku zastosowano skokową regulację stopnia zmielenia. Można więc bardzo prosto ustawić parametry mielenia do każdego rodzaju kawy. Zaletą jest też to, że uzyskuje się zawsze powtarzalne wyniki.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE czerwiec-lipiec 2021
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Prowadząc badania nad wydajnością młynka Swift Mini odnotowano minimalną retencję, oznacz to, że praktycznie nie ma strat kawy, dzieje się tak dlatego, że mielona kawa trafia bezpośrednio do portafiltra, który jest szczelnie podpięty do młynka.

Należy pamiętać, że młynek  Swift Mini nie jest kompatybilny z portafilterem Straight In.

Na polskim rynku  urządzenia oferowane przez La Marzocco, w tym młynki do kawy Swift Mini, są dostępne poprzez firmę Koree, zapraszamy do kontaktu: handlowy@koree.pl

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 23.08.2021
Aktualizacja: 23.08.2021