MSP: 4 mln zł za OW Zameczek

Udostępnij artykuł

Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 4 mln zł. Przetarg odbędzie się 3 września 2010 r. w gmachu Ministerstwa Skarbu Państwa. Cały, wystawiony na sprzedaż, kompleks składa się z pięciu budynków wolnostojących (w tym agregatorowi) o powierzchniach użytkowych: 476 mkw, 420 mkw, 78 mkw oraz 277 mkw. W budynku Zameczek znajdują się sale konferencyjne (każda na ok. 30 osób) oraz dwa luksusowe apartamenty, natomiast pawilon Bukowy oferuje gościom 16 miejsc noclegowych, w tym: cztery pokoje dwuosobowe oraz dwa studia.

Ośrodek Wypoczynkowy Zameczek wybudowany został w 1897 r. w stylu alpejskim. Usytuowany jest na Księżej Górze na wysokości 628 m n.p.m. Ponad sto lat temu willa należała do niemieckich baronów Kurta i Agnes Pergler von Perglas. Po wybuchu II wojny światowej Zameczek wraz z ziemią, w której obrębie znajdowały się dwa szyby kopalni srebra został osobistą rezydencją Hermanna Goeringa.

Od 2009 roku Minister Skarbu gospodaruje nieruchomościami przeznaczonymi na potrzeby instytucji państwowych, m.in. Kancelarii Sejmu i Senatu, Kancelarii Prezydenta, KPRM, ministerstw i ambasad. Do jego zadań należy m.in. nabywanie, a także sprzedaż nieruchomości, które stały się zbędne dla instytucji państwowych.

 

Opublikowano: 28.06.2010
Aktualizacja: 28.06.2010