Nowy prezes AmRest

Udostępnij artykuł
Luis Comas obejmie stanowisko 1 lipca 2021 r. Dotychczas zrządzał marką La Tagliatella. Zastąpi na tym stanowisku Marka Chandlera, który, po 13 latach pracy w firmie, postanowił przejść na emeryturę w czerwcu br.

Nowy prezes AmRest związany jest z firmą od lipca 2020 r. Wtedy objął stanowisko prezydenta La Tagliatella – sztandarowej marki własnej AmRest. Z czasem objął kierownictwo nad kolejną brandem własnym spółki – Bacoa.

Luis Comas ma ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe w branży restauracyjnej i detalicznej. Z powodzeniem wprowadzał i rozwijał marki własne, a także franczyzowe na wielu rynkach w Europie oraz na Bliskim Wschodzie. W tym czasie pracował na kierowniczych stanowiskach dla sieci Burger King. Nadzorował rozwój Pizza Hut i KFC jako General Manager w YUM Iberia. Uczestniczył również we wprowadzaniu marki Taco Bell na rynek hiszpański. Bezpośrednio przed dołączeniem do AmRest, Luis Comas pełnił funkcję vice prezesa Dywizji w Alshaya Group. Odpowiadał za zarządzanie markami grupy w segmencie fast casual i family dining na Bliskim Wschodzie.

Nowe wyzwania

Cieszymy się bardzo z promocji Luisa Comasa na prezesa AmRest. Taki plan sukcesji gwarantuje, że przekazanie stanowiska odbędzie się płynnie i zapewni kontynuację przywództwa w firmie. Przez ubiegły rok, nowy prezes współpracował blisko z zespołem zarządzającym AmRest, zdobywając niezbędną wiedzę na temat marek, systemów operacyjnych oraz wartości firmy. Oprócz imponującej historii zawodowej, Luis jest również bardzo sprawnym i charyzmatycznym liderem. Posiada niezbędne cechy oraz kompetencje. One dają pewność, że jest właściwą osobą do prowadzenia AmRest ku pozycji europejskiego lidera będącego inspiracją dla globalnej branży restauracyjnej – powiedział Jose Pares Gutierrez, Executive Chairman AmRest. Chcę również wyrazić słowa wdzięczności dla Marka. Za jego wieloletnią pracę na rzecz firmy, a także szczególnie za jego lojalność i oddanie pracownikom AmRest. Pod przywództwem Marka, AmRest z sukcesem radził sobie z wyzwaniami wynikającym z sytuacji pandemicznej, utrzymując silną pozycję firmy odpornej na kryzys i zdolnej do dalszego rozwoju.

Jestem zaszczycony objęciem tej roli. Z radością podejmę się możliwości budowania kolejnych sukcesów firmy w oparciu o jej dziedzictwo oraz dotychczasowe osiągnięcia. AmRest to wyjątkowa grupa restauracyjna w Europie. Mamy wiodące marki globalne, znakomity zespół zarządzający i oddanych pracowników. To sprawia, że jesteśmy na właściwej drodze do skorzystania z możliwości rozwoju w obszarze franczyzy. Także innowacji cyfrowych i nowych trendów w branży, co przyniesie wiele korzyści dla naszych gości, udziałowców oraz społeczeństwa – powiedział Luis Comas, prezes AmRest.

RYNEK DOSTAWCÓW HORECA W POLSCE – RAPORT 2021
> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Rynek-Dostawcow-HoReCa-RAPORT-2021.png

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.