Orle Gniazdo Szczyrk dołącza do sieci Mercure

Grupa Accor właśnie podpisała umowę franczyzy ze spółką Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo Szczyrk na prowadzenie hotelu Mercure Szczyrk Resort. Obiekt po planowanej rozbudowie przyjmie pierwszych gości na przełomie 2023/24 roku. W ofercie nowego hotelu znajdą się m.in. 453 pokoje, park wodny oraz centrum konferencyjne.

Hotel Orle Gniazdo Szczyrk dołączy do grupy 22 hoteli Mercure działających aktualnie w Polsce. Otwarcie kolejnych czterech nastąpi jeszcze w tym roku, po generalnej przebudowie dołączy Hotel Orle Gniazdo Szczyrk. Zlokalizowany w sercu Beskidu Śląskiego obiekt będzie funkcjonował jako Mercure Szczyrk Resort.

Hotel zaoferuje 453 przestronne pokoje, z których większość będzie miała południową ekspozycję i widok na panoramę gór Beskidu Śląskiego. Do dyspozycji gości będą dwie restauracje serwujące dania nawiązujące do najlepszych tradycji kuchni lokalnej oraz trzy bary. W obiekcie pojawi się centrum fitness i park wodny. Dla gości biznesowych hotel udostępni przestronne centrum bankietowo-konferencyjne.

Mercure poszerza sieć

Marka Mercure wzmacnia swoją pozycję w górskich miejscowościach wypoczynkowych Polski. Po Zakopanem, Krynicy, Karpaczu i Szklarskiej Porębie, przyszedł czas na Szczyrk, który stale przyciąga miłośników gór niezależnie od pory roku. Hotel Orle Gniazdo ma wspaniałe tradycje i piękną lokalizację. Dołączenie do rodziny Mercure będzie stanowić najciekawszą w regionie propozycję. Dotyczy to osób szukających miejsca na wypoczynek w sercu gór. Jednak także gości biznesowych czy organizatorów konferencji – przekonuje Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju sieci Accor.

Inwestorem i właścicielem hotelu Orle Gniazdo jest spółka Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo Szczyrk. W rozmowach z siecią Accor dotyczących wyboru marki oraz w ustaleniu warunków biznesowych umowy franczyzy inwestorowi doradzała firma Hotel Professionals.

Hotele działające pod marką Mercure, podobnie jak Orle Gniazdo w Szczyrku, zdobyły serca gości i turystów z całego kraju i zagranicy. Dołączenie do uznanej rodziny hoteli i współpraca ze światowym liderem branży hotelarskiej jest ważnym krokiem w rozwoju naszej spółki. Wierzymy, że dzięki połączeniu sił z siecią Accor zapewnimy gościom nie tylko dobrą lokalizację do zwiedzania Beskidu Śląskiego przez cały rok, ale i możliwość posmakowania tradycji i kultury regionu. Dzięki temu każdy pobyt w hotelu Mercure Szczyrk Resort na długo zapadnie gościom w pamięci ­– zapewniają Karol i Jakub Prozner, właściciele Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo Szczyrk.

ŚWIAT HOTELI listopad-grudzień 2020
>> kliknij, aby się zapoz
nać się z pełną treścią publikacji <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.