Pączki bez cukru i glutenu w Fit Cake

Udostępnij artykuł

Pączki low carb, keto czy wegańskie z batatów – to specjalne fit wypieki na tłusty czwartek, jakie przygotowała sieć Fit Cake. Wszystkie są bez cukru, bez glutenu i bez zbędnych kalorii.

Nasza oferta jak zwykle skierowana jest do osób, które szukają czegoś ekstra i lubią nowinki na stole. Także do tych, którzy z powodów zdrowotnych muszą stosować różne ograniczenia dietetycznemówi Rafał Kościuk, współwłaściciel sieci Fit Cake.

Pączek keto pistacjowy w Fit Cake

Wielki triumf święci ostatnio dieta keto. W ofercie Fit Cake jest długa lista wypieków keto, ale prawdziwym tłustoczwartkowym hitem wydaje się być keto pączek pistacjowy.

Ciastko zrobione jest na bazie mleka migdałowego i pistacji, środek to pistacjowy, aksamitny krem. Wierzch polany jest kokosowo-pistacjową polewą i posypany orzechami. Jeśli ktoś nie tego nie czuje, to przekonać go może fakt, że spory pączek zawiera tylko 295 kalorii zachwala Rafał Kościuk.

Keto vege pączusie

Sieć przygotowała też niespodziankę specjalną na tłusty czwartek.

Dostrzegliśmy, że na polskim rynku nie ma prawie w ogóle deserów keto wege. U nas więc będą!Ewelina Choińska, współwłaścicielka Fit Cake. Przygotowane zostały na bazie mleka migdałowego, orzechów arachidowych, babki jajowatej i mąki kokosowej. Jeden zawiera zaledwie 70 kalorii. Sprzedajemy je w zestawie po 5 sztuk, czyli całe pudełko to tylko 350 kalorii.

Mini pączusie

Do przysmaków wege zaliczają się też pączki z batatów. Powstają m.in. z mąki jaglanej i ziemniaczanej, mleka sojowego, łuski babki jajowatej wspierającej poprawne funkcjonowanie jelit. Zawierają truskawki i – rzecz jasna – bataty. Słodycz zawdzięczają syropowi daktylowemu i erytrolowi.

Radzę się skusić, bo w tym roku mamy nową, udoskonalona wersję. Ciasto bardzo przypomina drożdżowe, pączek ma niezwykły kolor i zawiera tyko 220 kalorii dodaje Ewelina Choińska.

Pączki low karb

Low karb to kolejny trend, który coraz mocniej zaznacza się na polskim słodkim rynku.
Donuty

Dla jej fanów sieć Fit Cake przygotowała pączki ze słodkim nadzieniem i smakowymi polewami, np.  z pigwą i słonym karmelem (318 kcal, w tym 9 g. węglowodanów), z fit-nutellą, wypełniony czekoladowym budyniem na bazie mleczka kokosowego (305 kcal.  w tym 8 g, „węgli”), donuty ze słonym karmelem z masła orzechowego (tylko 288 kcal, w tym 3,5 g. węglowodanów).

Oczywiście dbamy, o to by nasze fit słodycze odpowiadały na zapotrzebowanie dietetyczne rożnych klientów, ale przede wszystkim staramy się, aby wyśmienicie smakowały. By nie była to tylko namiastka tradycyjnego pączka, ale coś lepszego, pyszniejszego i do tego zdrowegododaje Rafał Kościuk, który w tłusty czwartek wystąpi ku przestrodze w stroju zawodnika sumo.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE listopad 2021
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 16.02.2022
Aktualizacja: 11.01.2023