Paweł Piątek dyrektorem generalnym spółek Danone

Udostępnij artykuł
Obecny w Polsce od 30 lat Danone łączy działające dotąd niezależnie spółki Danone, Nutricia i Żywiec Zdrój jedną strukturą zarządczą. Oznacza to, że wszystkimi kategoriami produktów będzie kierował zespół pod przewodnictwem Pawła Piątka, dotychczasowego prezesa Nutricia.

Wraz ze zmianą organizacyjną, odpowiedzialny za wszystkie obszary biznesu zespół zarządzający będzie miał większą decyzyjność i swobodę działania w Polsce, gdzie Danone generuje 3,5 mld zł rocznie [1] . Nowy dyrektor generalny grupy spółek Danone, Paweł Piątek, z organizacją związany jest od 14 lat.

Nowe możliwości

To nie tylko zmiana struktury, to zmiana sposobu myślenia mówi Paweł Piątek, dyrektor generalny Grupy spółek Danone w Polsce.Budujemy silny zespół, który dobrze zna polskie uwarunkowania. Będzie w stanie jeszcze lepiej przełożyć realizowaną przez nas misję, na realne i dopasowane lokalnie rozwiązania. Chcemy nadal towarzyszyć Polakom na każdym etapie życia. Znamy dobrze tutejsze wyzwania i potrzeby. Zarówno w obszarze zdrowia, jak i wyzwań środowiskowych.

RYNEK GASTRONOMICZNY W POLSCE – RAPORT 2021
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Zorientowany lokalnie

Wzmocniony lokalnie zespół zarządzający będzie mógł kierować polskim rynkiem w sposób bardziej niezależny. Jest to naturalny krok, bo Polska jest strategicznym rynkiem w globalnych strukturach firmy. To tu działa siedem zakładów produkcyjnych. W województwie śląskim, opolskim i zachodniopomorskim – powstają produkty tworzone we współpracy z polskimi dostawcami, a które trafiają na stoły konsumentów w 120 krajach na pięciu kontynentach. Rozwijając produkcję w Polsce i wzmacniając eksport, marka pozytywnie wpływa na polską gospodarkę i rynek pracy. Łączna wartość wynagrodzeń wygenerowanych przez grupę spółek Danone w 2020 roku wyniosła 810,6 mln zł[2].

Zmiana organizacyjna dotyczy również funkcji IT & Data. Rozpoczął się proces tworzenia Centrum Usług Biznesowych o znacznie szerszych kompetencjach eksperckich i większym zasięgu geograficznym niż dotychczasowe. Do końca 2023 roku planuje stworzyć ponad 150 miejsc pracy i jest to strategiczna inwestycja w strukturach Danone na świecie.

Jedna misja

Grupę spółek w Polsce tworzą liderzy w swoich kategoriach: Danone (świeże produkty mleczne
i pochodzenia roślinnego), Nutricia (żywność dla niemowląt i małych dzieci oraz żywienie medyczne) i Żywiec Zdrój (woda i napoje). Wszystkie spółki łączy podwójne zobowiązanie na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarczego i społecznego. Także realizowana misja Danone, zgodnie z którą poprzez żywność niesiemy zdrowie tak wielu ludziom, jak to możliwe.

Niezależnie od zmian wewnątrz organizacji, będziemy dalej skupiać się na budowaniu silnych marek, dostarczaniu wysokiej jakości produktów dopasowanych do oczekiwań Polaków i zrównoważonym rozwoju biznesu. Poszanowanie dla szeroko rozumianego otoczenia i potrzeb społecznych pozostaną dla nas tak samo ważne jak wzrosty sprzedażowe zapewnia Paweł Piątek, nowy dyrektor generalny grupy spółek Danone.


[1] 3,57 mld zł wygenerowane w 2020 roku w polskiej gospodarce dzięki działaniom spółek DANONE – Raport wpływu grupy spółek Danone, Warszawa 2021

[2] Za: Raport wpływu grupy spółek Danone, Warszawa 2021

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 06.10.2021
Aktualizacja: 06.10.2021