Pierwszy Camp Hotelarek Woda-Taniec-Zmysły już za nami

Udostępnij artykuł

21 kwietnia w Termach Warmińskich odbył się Pierwszy Camp Hotelarek Woda-Taniec-Zmysły, zorganizowany przez Polskie Hotele Niezależne. To kolejne wydarzenie, którego ideą przewodnią było podkreślenie i promowanie roli kobiet w turystyce. Nasze czasopismo Świat Hoteli oraz portal Horecanet.pl były partnerem wydarzenia.

camp hotelarek

To był dobrze spędzony czas hotelarek i hotelarzy, mający na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi na pozycję i znaczenie kobiet w polskiej turystyce. Zmieniające się dynamicznie otoczenie biznesowe, uwarunkowania społeczne i rynkowe, to dla nas, hotelarzy, na dziś i na jutro niejedno poważne wyzwanie. Konieczność weryfikacji przyjętych strategii i sposobu działania jest już naszą codziennością. Oczywiście, można próbować pokonywać problemy metodą prób i błędów, ale znacznie skuteczniej jest iść do przodu, mając możliwość szerokorozumianego współdziałania. Tym bardziej, kiedy coraz większego wpływu na naszą działalność nabiera sytuacja gospodarcza i polityczna w Europie. Skutki wojny odczuwamy przecież w wielu aspektach naszej działalności. Dlatego wyjątkowo istotne jest, aby kobiety z naszej branży mogły spędzić ze sobą czas na wymianie eksperckiej wiedzy. Umocnieniu biznesowych relacji, koncentracji na najważniejszych kwestiach i realiach hotelarstwa w Polsce – mówi Elżbieta Lendo, prezes zarządu Polskie Hotele Niezależne.

Musimy nauczyć się tańczyć w deszczu, iść pod wiatr i pod żadnym pozorem nie poddawać się. Hotelarki, które przyjęły zaproszenie na zorganizowany przez nas Camp, to wyjątkowe kobiety, które doskonale wiedzą, że nie warto czekać, aż burza minie… Jest w nas nie tylko wiara, ale i siła do działania. Potrafimy razem współpracować, potrafimy rozmawiać, bawić się,  razem możemy osiągać znacznie więcej – dodaje.

To było też piękne doznanie kobiecości, dystansu do siebie i dowartościowanie, którego ciągle szukamy. W naszej Grupie Polskich Hoteli Niezależnych, ale nie tylko, również w całej branży, pracuje wiele silnych, mądrych i pracowitych kobiet. Wiele z nich udało nam się poznać podczas Campu i spędzić ze sobą cudowny czas. Te relacje na pewno przetrwają, a wspomnienia będziemy pielęgnować – mówi Bożenna Gast, przewodnicząca rady hoteli Polskie Hotele Niezależne.

Camp Hotelarek – podsumowanie

Podczas I Campu Hotelarek, zorganizowanego w wodnej scenerii Term Warmińskich, nie zabrakło inspirujących  wykładów z zakresu budowania pozycji kobiety-lidera. Przeprowadzono przez trenera biznesu Lechosława Chaleckiego czy też profesjonalnego podejścia do guest experience przeprowadzonego przez trenerkę biznesu Justynę Adamczyk. Na szczególną uwagę zasługuje power speach: „Rzucaj się na głęboką wodę, tam dalej jest do dna”, podczas którego dziennikarka, prezenterka radiowa i telewizyjna Katarzyna Dowbor mówiła o tym, jak skutecznie czerpać siłę z życiowych trudności.

Znane, kobiece osobowości z branży hotelarskiej: Joanna Ostrowska, Adriana Rychter, Agata Pielacha-Janiec, Sylwia Perzyńska, w panelu hotelarek, podzieliły się z uczestniczkami swoimi metodami na osiąganie sukcesów zawodowych, przy jednoczesnej możliwości samorealizacji i satysfakcji z pracy w hotelarstwie. Panel poprowadziła Karolina Stępniak, redaktor naczelna Świata Hoteli.

ŚWIAT HOTELI – MARZEC-KWIECIEŃ 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli marzec-kwiecień 2022

Podczas spotkania, Marzena Markowska w imieniu redakcji WaszaTurystyka, przestawiała wstępne wyniki badań prowadzonych w ramach obchodów roku kobiet w turystyce. Celem jest pokazanie realnej sytuacji kobiet w branży turystycznej w Polsce.

I Camp Hotelarek uatrakcyjnił stand up „Dlaczego warto iść za kobietami  – hotelarkami” w wykonaniu znanego aktora Cezarego Pazury, a także warsztaty tańca zmysłów przeprowadzone przez Agustina Egurrola.

Cieszymy się, że po raz kolejny udało nam się stworzyć z naszymi gośćmi pozytywną atmosferę, mobilizującą nas do działania i pracy na rzecz polskiego hotelarstwa i integracji branży. Serdeczne podziękowania dla uczestniczek i uczestników Campu oraz partnerów wydarzenia za obecność, za bezpośredni wpływ na odbiór akcji Kobieta-Hotelarz. Warto być razem. Razem bezpieczniej skakać na głęboką wodę ale i łatwiej mierzyć wysoko… – mówi Elżbieta Lendo.

I Camp Hotelarek Woda-Taniec-Zmysły, to było kolejne z zaplanowanych przez Polskie Hotele Niezależne po Konferencji Kobieta Hotelarz wydarzenie, promujące kobiety w hotelarstwie, w ramach ogólnopolskiej akcji „Rok kobiet w Turystyce”.

Na kolejne Campy Hotelarek: Camp Ziemia/Wino/Umysł, Camp Ogień/Słońce/Ciało, organizatorzy już dziś zapraszają. Szczegóły niebawem.

Źródło: PHN

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione

Horecanet

Autor: Horecanet
Opublikowano: 25.04.2022
Aktualizacja: 19.01.2023