Pierwszy miliard z Polskiego Bonu Turystycznego

Udostępnij artykuł
Suma płatności zrealizowanych z jego wykorzystaniem przekroczyła 1 miliard złotych. Z bonu skorzystały już 4 miliony dzieci.

Za nami pierwszy rok z Polskim Bonem Turystycznym. Świadczenie, którym zostało objętych ponad 7 milionów dzieci, to pomoc finansowa dla rodzin z dziećmi i przedsiębiorców z branży turystycznej. Z tytułu płatności zrealizowanych Polskim Bonem Turystycznym na konta przedsiębiorców trafia kolejna transza środków.

Społeczny i gospodarczy wymiar wsparcia, jakim okazał się Polski Bon Turystyczny, jest niepodważalny. Dla 4 milionów dzieci i ich rodzin, które już skorzystały z tego świadczenia bon stał się szansą na wspólny wypoczynek. Dla ponad ¼ z nich był to pierwszy rodzinny wypoczynek poza domem. Bon to także znaczne odciążenie domowego budżetu w planowaniu wypoczynku, wycieczek czy turnusów rehabilitacyjnych dla rodziców i opiekunów dzieci z niepełnosprawnościami. Stymulując popyt na krajową turystykę, bon pomógł też wielu przedsiębiorcom przetrwać najtrudniejszy czas pandemii – mówi Jarosław Gowin, wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii.

ŚWIAT HOTELI – CZERWIEC-LIPIEC 2021
>> KLIKNIJ, ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z PEŁNYM WYDANIEM <<

Do skorzystania z programu podczas wakacji zmobilizowali się nie tylko rodzice, ale także przedsiębiorcy turystyczni. Ich liczba, tylko w ciągu ostatniego tygodnia wzrosła do ponad 27 tysięcy. 

Dla zarejestrowanych w bazie Polskiego Bonu Turystycznego legalnie działających przedsiębiorców, bon stał się szansą na powrót do normalności przerwanej przez koronawirusa. W wykorzystaniu pełnego potencjału tego narzędzia przeszkodziły wcześniejsze lockdowny i zamknięcie branży turystycznej. W ostatnich tygodniach, poziom płatności z wykorzystaniem bonu błyskawicznie rośnie. Rośnie też liczba przedsiębiorców, którzy nadal decydują się na rejestrację w programie. Wartość aktywowanych już bonów wynosi ponad 2 miliardy. Dziś, jeszcze przed półmetkiem wakacji, połowa z tych środków znalazła się na kontach przedsiębiorców turystycznych. Zachęcam do pobierania bonów przez rodziców dzieci i zgłaszania się do programu przedsiębiorców turystycznych i organizacje pożytku publicznego. Program trwa do końca marca 2022 roku – mówi Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju, pracy i technologii odpowiedzialny za turystykę.

W puli programu do wykorzystania wciąż pozostają 3 miliardy złotych

Dynamika aktywacji i płatności Polskim Bonem Turystycznym pozwala prognozować, że połowa z nich ma szansę zostać wykorzystana w czasie wakacji. Do końca programu wciąż pozostaje 8 miesięcy. W tym okres jesiennych citybreaków, zielonych szkół i wycieczek szkolnych oraz zimowych ferii, za które również można zapłacić bonem.

Wakacje są okresem największej aktywności turystycznej. Po zeszłorocznych obostrzeniach w całej Europie, część rodaków zdecydowała się w tym roku skorzystać z możliwości podróży zagranicznych i przeznaczyć swój bon na wyjazd dopiero jesienią. Lub opłacić z jego pomocą zorganizowany wypoczynek dla dzieci w ramach szkolnych wycieczek czy obozów zimowych. Warto podkreślić, że jakość i bezpieczeństwo krajowej turystyki w ostatnich miesiącach znacznie wzrosły. Właściciele obiektów i operatorzy turystyczni doskonale wykorzystali możliwość przygotowania specjalnych ofert. Dostosowanych do turystyki rodzinnej i wypoczynku dzieci i młodzieży. Dzięki czemu coraz więcej Polaków chce i może podróżować po kraju częściej, również w niższym sezonie – podsumowuje Anna Salamończyk-Mochel, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.