PKP Intercity: Polacy lubią spontaniczne podróże

Ostatni rok wpłynął na sposób, w jaki podróżujemy. Blisko 60 proc. Polaków jest otwartych na spontaniczne wyjazdy. Rezerwowane z co najwyżej kilkudniowym wyprzedzeniem – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie PKP Intercity1.

Wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie PKP Intercity pokazują, że większość Polaków lubi spontaniczne podróże. Blisko trzech na pięciu respondentów (59 proc.) deklaruje, że lubi podróżować w ten sposób. Jest gotowa zdecydować się na wyjazd co najwyżej na kilka dni wcześniej. Najwięcej miłośników tego typu wyjazdów jest wśród najmłodszych respondentów (do 24 lat) – 67 proc.. Głównymi powodami spontanicznych podróży są zazwyczaj chęć odpoczynku (42 proc.) i wolny czas do zagospodarowania (30 proc.).

ŚWIAT HOTELI – KWIECIEŃ 2020
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<
City breaki coraz popularniejsze

Siatka połączeń pociągów ekspresowych obejmuje największe miasta w Polsce i turystyczne ośrodki, więc kupując bilet w promocji można odwiedzić m.in. Warszawę, Kraków, Trójmiasto, Wrocław, Poznań, Katowice, Szczecin, Rzeszów czy Kołobrzeg.

Takie podróże cieszą się dużą popularnością. 52 proc. Polaków deklaruje, że chętnie wyjeżdża do innych miast na krótki odpoczynek, tzw. city break. Jednocześnie 57 proc. uważa, że city breaki będą coraz popularniejsze w kolejnych latach i jedynie 7 proc. jest odmiennego zdania. Najczęściej (65 proc. wskazań) takiego zdania są osoby w wieku 25-34 lata.

[1] Badanie zostało przeprowadzone przez SW Research na zlecenie PKP Intercity w dniach 25-27 maja 2021 r. metodą indywidualnych wywiadów kwestionariuszowych online (CAWI) na reprezentatywnej próbie 811 Polaków w wieku 16+.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.