Plant-Powered Pitching: 50 000 zł nagród dla startupów rozwijających produkty roślinne

Udostępnij artykuł

[POD NASZYM PATRONATEM] Rozpoczęły się zapisy na towarzyszący konferencji Plant-Powered Perspectives konkurs dla startupów foodtechowych – roślinni producenci, którzy rozwijają innowacyjne produkty i mają potencjał na ciekawe R&D mogą wygrać nagrody pieniężne w wysokości 40 000 zł i 10 000 zł, a oprócz tego dostaną wsparcie i mentoring od organizatorów pitchingu.

Zgłoszenia przyjmowane są zarówno od polskich jak i międzynarodowych startupów poprzez formularz do 5 października. Konferencja wraz z konkursem odbędą się 19 października 2023 w Warszawie. Osoby z zakwalifikowanych firm przeprowadzą krótkie prezentacje przed branżową widownią, przedstawiając swoje koncepty i perspektywy na rozwój – wymagany jest fizyczny udział w konferencji. Na tej podstawie eksperckie jury przyzna nagrody. Oprócz funduszy zwycięskie startupy dostaną dzikie karty do programu akceleracyjnego foodtech.ac, sesje mentorskie z inwestorami, wsparcie zespołu RoślinnieJemy, dostęp do społeczności partnerów i ekspertów branżowych oraz pakiet brandingowy / komunikacyjny w kanałach społecznościowych Roślinniejemy.

Konkurs jest organizowany przez foodtech.ac, doświadczony akcelerator startupów, wspierający firmy, które wykorzystują technologię do produkcji zdrowej żywności z alternatywnych źródeł białka przy niewielkim wpływie na środowisko. Program oferuje intensywne szkolenia, warsztaty oraz cenne kontakty z potencjalnymi klientami i inwestorami. Wcześniejsi uczestnicy programu odnieśli znaczący sukces na rynku: uczestnikami akceleratora były m.in takie firmy jak Apollo Roślinny Qurczak, It’s bean, Planeat, SERio czy Food Jack. Zwycięskie startupy Plant-Powered Pitching dostają ponadto również wsparcie RoślinnieJemy – eksperckiej kampanii roślinnej od lat wspierającej transformację systemu żywnościowego w Polsce.

RYNEK GASTRONOMICZNY W POLSCE – RAPORT 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z ubiegłorocznym wydaniem <<

Sam udział w konkursie jest również szansą na networking, spotkanie z ważnymi przedstawicielami polskiej branży roślinnej jak i zagranicznych ekspertów – konferencja Plant-Powered Perspectives od lat zapewnia przestrzeń na dyskusję o roślinnym trendzie i skupia osoby, które uważają ten temat za kluczowy w rozmowach o przyszłości biznesu i systemu żywnościowego. Oprócz paneli poruszających najważniejsze dla roślinnej branży tematy – aktualną sytuację rynku, wsparcie instytucjonalne czy system innowacji – konferencji towarzyszy strefa Innovation Showroom, gdzie wystawiają się czołowi roślinni producenci.

Więcej informacji o konkursie, w tym regulamin udziału, oraz bilety na tegoroczną edycję konferencji, można znaleźć na stronie internetowej Plant-Powered Perspectives.

Źródło: RoślinnieJemy

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione

Autor: Horecanet
Opublikowano: 20.09.2023
Aktualizacja: 21.09.2023