POKÓJ: Nowoczesna aranżacja

Udostępnij artykuł

W obecnych czasach nie rozstajemy się z laptopem, nie tylko w podróży biznesowej, ale również kiedy jedziemy na wakacje. Dlatego meble takie jak krzesło i biurko powinny być wygodne, a ich otoczenie przyjazne dla użytkownika. Gość hotelowy na pewno doceni fakt, że umieściliśmy tam więcej gniazdek niż dotychczas. Wszystkie notebooki, tablety, smartfony, które stały się nie tylko naszymi narzędziami pracy, ale także nieodłącznymi elementami życia, potrzebują podłączenia do prądu. To samo dotyczy strefy wypoczynkowej. Mobilność tych urządzeń sprawia, że coraz częściej korzystamy z nich w łóżku. Jest to drugie miejsce w pokoju, przy którym warto rozważyć zwiększenie liczby gniazdek elektrycznych.

Bardzo często zdarza się, że goście hotelowi w ogóle nie rozpakowują walizki. Powinniśmy zatem zapewnić odpowiednie miejsce do jej przechowywania. Szeroki blat, otwarte półki, wieszaki, zaaranżowane w formie ciekawego mebla mogą zastąpić typową szafę lub komodę.

Ważnym elementem, który nadaje niepowtarzalny i przytulny wygląd wnętrzu jest odpowiednio zaprojektowane oświetlenie. Możemy podkreślać nim ciekawe elementy wykończenia, a także podzielić pokój na strefy. Oświetlenie powinno być wielofunkcyjne, tak aby gość hotelowy miał możliwość sterowania nim w zależności od potrzeb.

ŚWIAT HOTELI – ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA
– link do aktualnego numeru: MAJ 2015

Wybierając materiały wykończeniowe i elementy wyposażenia powinniśmy zwracać uwagę na ich jakość oraz wzajemne dopasowanie. Połączenie kontrastujących faktur, tekstur i kolorów w zamierzony sposób może przełamać monotonię wnętrza. Gust gości hotelowych zmienił się na przestrzeni ostatnich lat i obecnie oczekują oni czegoś więcej niż typowe połączenie jasnego beżu na ścianach i ciemnobrązowych mebli. Nowoczesny pokój hotelowy powinien być jasny i świeży. Aby uniknąć rutyny wprowadzamy żywe kolory, nie tylko jako akcenty w postaci fotela, czy elementów dekoracyjnych, ale bardziej zdecydowanie, w stałych elementach wyposażenia, na całych ścianach. Bardzo pożądane są lampy i meble o ciekawych formach i nowoczesnym wzornictwie, które uzupełnią wnętrze i nadadzą mu indywidualny, wyrazisty charakter.
Podążając za trendami przy projektowaniu nowoczesnego wnętrza, warto również pamiętać o tym, żeby nie zatracić tożsamości miejsca. Aby przyciągnąć uwagę klientów i wyróżnić się spośród konkurencji warto opracować oryginalny pomysł, motyw przewodni dla naszego obiektu. Inspiracje można zaczerpnąć z najbliższego otoczenia. Wizerunek hotelu możemy wzbogacić o wzory i wątki charakterystyczne dla danego regionu i użyć ich w postaci elementów graficznych, dekoracji ścian, obrazów, wzorów na tkaninach lub wykładzinie.

Odpowiednie połączenie stylowego wnętrza i rozwiązań przyjaznych nowoczesnym technologiom może być kluczem do sukcesu przy projektowaniu pokoi hotelowych, w których goście będą czuli się komfortowo i do których będą chcieli wracać.

Autorką tekstu jest Luiza Jodłowska,
architekt, właścicielka pracowni projektowej EC-5 Architekci

Opublikowano: 01.06.2015
Aktualizacja: 01.06.2015