Polski Bon Turystyczny – podsumowanie długiego weekendu

Udostępnij artykuł
Ponad 170 tys. płatności. 124 miliony złotych trafią na konta przedsiębiorców turystycznych po długim weekendzie, który Polacy spędzili z Polskim Bonem Turystycznym. 

Spragnieni odpoczynku Polacy aktywnie korzystają z Polskiego Bonu Turystycznego. Liczba aktywowanych bonów na dzień 7 czerwca wyniosła już ponad 1,6 mln. Tylko w czasie ostatniego miesiąca, wliczając w to długi czerwcowy weekend, zapłacono nimi ponad 170 tys. razy. W tym samym okresie, płatności zrealizowane Polskim Bonem Turystycznym wyniosły ponad 124 miliony. Z puli wszystkich aktywowanych dotychczas bonów Polacy wykorzystali już ponad 440 milionów złotych.

Ze wsparcia skorzystało dotychczas ok. 18 tysięcy podmiotów. Najwięcej z województw: małopolskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego, w których zarejestrowało się najwięcej podmiotów obsługujących płatności Polskim Bonem Turystycznym. Każda płatność zrealizowana za pomocą Polskiego Bonu Turystycznego jest wypłacana przez ZUS w ciągu 14 dni od dnia realizacji na rachunek podany podczas rejestracji podmiotu. 

Plany wakacyjne w Polsce

Plany spędzenia rodzinnych wakacji w kraju i skorzystania z programu Polskiego Bonu Turystycznego przez ogromną liczbę Polaków to szansa dla przedsiębiorców na skorzystanie z ponad 3,5 miliarda złotych dostępnych wciąż w ramach programu. W tym ponad 900 milionów z bonów, które już zostały aktywowane i jeszcze nie wykorzystane przez beneficjentów programu. Bon może służyć do opłacania usług turystycznych aż do czasu wyczerpania jego wartości.  Jeśli jednak kwota danej usługi jest wyższa niż przysługująca w ramach bonu, klient może sam dopłacić różnicę. Obiekty, które zachęcą turystów możliwością płatności bonem, mogą też liczyć na dodatkowe środki, które wpłyną z tytułu opłacenia dłuższych pobytów czy korzystania przez turystów z dodatkowych atrakcji. 

Przez cały czas obserwujemy systematyczny wzrost liczby aktywowanych bonów. Polacy planują już wakacyjne wyjazdy. Wielu z nich zdecydowało się na wyjazd jeszcze w maju i na długi czerwcowy weekend. Poziom wykorzystania bonów tylko podczas tego ostatniego weekendu to dowód na to, że zainteresowanie wypoczynkiem w Polsce i wykorzystaniem bonu nie słabną. Najbliższe lato będzie czasem rodzinnych podróży z Polskim Bonem Turystycznym – mówi Anna Salamończyk-Mochel, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Przedsiębiorcy, którzy chcą przyjmować płatności bonem, mogą zgłaszać się do programu przez cały okres jego trwania. Aby znaleźć się w bazie Polskiego Bonu Turystycznego, wystarczy wpisać się na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną za pośrednictwem profilu PUE ZUS. Obecnie w bazie znajduje się ponad 23 tys. podmiotów. 

ŚWIAT HOTELI – KWIECIEŃ 2020
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.