Posiłki od Body Chief w Lodówkomatach Inpost

Catering dietetyczny rozszerza formy dostawy diet. Od połowy marca klienci z Krakowa oraz Warszawy mogą odebrać swoje diety w Lodówkomatach® InPost.

Lodówkomaty® to innowacyjne urządzenia dostępne w trybie 24/7, które umożliwią wygodny odbiór zamówionych produktów. Przystosowane są do przechowywania zakupów w trzech strefach temperatur: -18 °C, +4 °C, +16 °C. Od połowy marca za ich pośrednictwem swoje diety mogą odbierać również klienci Body Chief.

Na bieżąco analizujemy zachowania i potrzeby klientów. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, dywersyfikujemy formy dostawy. Tak, by zapewnić im wygodę oraz możliwość wyboru sposobu odbioru dietymówi Marcin Mazurek, prezes cateringu dietetycznego Body Chief. – Cały czas podstawową formą dostarczania diet jest dla nas dostawa bezpośrednio do domu lub pracy klienta. Współpraca z InPost i dostawy diet do Lodówkomatów® pozwalają klientom na większą elastyczność. Dla nas jest to kolejny krok w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań w branży.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE kwiecień – maj 2021
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Obserwujemy rosnące zainteresowanie dostawami do Lodówkomatów®informuje Jerzy Bonalski,  dyrektor działu e-grocery w InPost. – Konsumenci coraz chętniej dokonują zakupów spożywczych online. Podobnie jak w tradycyjnych sklepach internetowych, dla klientów bardzo istotny jest szeroki wybór metod dostawy. Klienci cenią sobie możliwość odbioru zakupów o dowolnej porze, a to właśnie zapewniają im Lodówkomaty®. Przechowywanie różnych kategorii produktów w odrębnych strefach temperaturowych, gwarantuje zarówno klientom, jak i sprzedawcom, że po wyjęciu z maszyny produkty będą cały czas świeże, a ich jakość zostanie utrzymana. Start współpracy z Body Chief pokazał nam, że klienci właśnie takich rozwiązań potrzebują także w przypadku zamawiania cateringu dietetycznego.

Korzystając z Lodówkomatu® klient może odebrać paczkę w wybranym przez siebie momencie. Również w godzinach późniejszych niż standardowy czas dostaw kurierskich. Jest to rozwiązanie szczególnie atrakcyjne dla osób spoza obszarów dostaw. Ze względu na lokalizację Lodówkomatów® na obrzeżach miast, przy centrach handlowych i trasach wyjazdowych. Jak pokazały pilotażowe dostawy, z tej opcji chętnie korzystają również klienci często zmieniający adresy dostaw. Szczególnie między miastami, a także ci zamawiający do biur, gdzie w godzinach wczesnoporannych nie było możliwości dostarczenia diety.

Mając na uwadze troskę o środowisko, zredukowaliśmy jednostkowe zużycie plastiku aż o 95 proc. Nasze opakowania i sztućce są biodegradowalne, wykorzystujemy torby z recyklingu, a ewentualne nadwyżki wykorzystujemy ponownie lub przekazujemy instytucjom jak np. Bank Żywności. Kolejnym krokiem w realizowaniu strategii low waste jest optymalizacja transportu i realizacja dostaw do punktów takich jak Lodówkomaty® wyjaśnia Marcin Mazurek, prezes Body Chief.

Na ten moment diety Body Chief można odbierać w kilkudziesięciu Lodówkomatach® w Warszawie oraz kilkunastu w Krakowie. Planowane jest rozszerzenie współpracy na kolejne miasta. Dla klientów Body Chief, wybór opcji dostawy do Lodówkomatu® jest bezpłatny.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.