Potrzebujesz wsparcia przy organizacji pomocy dla Ukrainy? Możesz założyć zbiórkę na pomagam.pl

Udostępnij artykuł

Bez względu na to, czy potrzebujesz pieniędzy na transport, zakup potrzebnych produktów czy nocleg dla uchodźców – dzięki własnej zbiórce na Pomagam.pl, szybko zaczniesz zbierać fundusze na pomaganie. Każda osoba, która zechce Cię wesprzeć, będzie mogła wygodnie przekazać Ci dowolną kwotę za pomocą bezpiecznych płatności online (również kartą i blikiem).


Aby ułatwić pomaganie, portal Pomagam.pl – organizator oficjalnej zbiórki #SolidarniZUkrainą – wprowadził nowe funkcjonalności na stronie.

pomagam.pl/blog/pomozukraincom – tu stworzysz zbiórkę na wskazany cel jako osoba prywatna lub firma.

Świetnym przykładem jest zbiórka Prezydenta Miasta Przemyśl, który zebrał już prawie pół miliona na pomoc Ukraińcom – pomagam.pl/f7fpmf.

Natomiast przedstawiciele chełmskiego samorządu: Prezydent Miasta Chełm oraz Radni Rady Miasta Chełm stworzyli zbiórkę solidarnościową na rzecz miast partnerskich Chełma – Kowla i Łucka. Mają już 25 tysięcypomagam.pl/chelmzukraina

pomagam.pl/firmydlaukrainy – tu każda organizacja może założyć zbiórkę internetową na pomoc naszym sąsiadom i szybko zacząć zbierać środki w zweryfikowanym miejscu. Zebranymi środkami zarządzają Fundacja Pomagam.pl. We współpracy z Fundacją „Nasz Wybór”, która działa na rzecz Ukraińców w Polsce od 2014 roku. Obie organizacje będą czuwać nad podziałem środków i informować o sposobie ich wydatkowania.

Wszelkie koszty zbiórek na pomoc Ukraińcom pokrywa portal Pomagam.pl – 100 proc. wpłaconej na zbiórkę kwoty trafia na pomoc potrzebującym. Serwis posiada także gotowe narzędzia do promocji zbiórki. Są to: wygodne opcje udostępniania w mediach społecznościowych oraz automatycznie tworzony widget-kod do umieszczenia na stronie www lub blogu.

Do akcji dołączyły już m.in. Platinium Fitness, Agencja All Hands, sieć BodyTec20, a także znane osoby: rysowniczka Kasia Babis oraz para sportowców Sylwia i Akop Szostak, którzy na początek wpłacili na swoją zbiórkę 50 tysięcy złotych.

Na zbiórce pomagam.pl/solidarnizukraina zebrano już ponad 8 mln złotych. Wszystkie środki zostaną przekazane na pomoc humanitarną, serwis nie pobiera prowizji.

Jeśli prowadzicie akcje pomocy dla Ukrainy lub znacie inne inicjatywy branży – poinformujcie o tym naszą redakcję wysyłając e-mail na adres:
biuro@brogb2b.pl.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione
Opublikowano: 01.03.2022
Aktualizacja: 01.03.2022