Powraca World Class Cocktail Festival

Udostępnij artykuł
Letnia edycja potrwa prawie cały miesiąc, od 7 lipca do 1 sierpnia. W ponad 150 najlepszych koktajlbarach, w 10 regionach Polski za 35 zł będzie można spróbować dwóch koktajli spod znaku World Class. Uczestnicy Festiwalu ponownie wybiorą także Bar Roku. Rezerwacje trwają na CocktailFestival.pl.
Wielki powrót na światowe koktajle

Letnia edycja World Class Cocktail Festival odbędzie się pod hasłem: “Keep walking gastronomio”. Festiwal będzie więc wielkim świętem powrotu sceny barowej, w którym bohaterami są światowe koktajle.

Polska scena barmańska znów będzie tętnić życiem. World Class Cocktail Festival będzie doskonałym pretekstem do wspólnego spędzenia czasu. Jesteśmy ogromnie szczęśliwi z możliwości wspólnej celebracji największego święta koktajlowego w Polsce i jednego z największych na świecie. Goście, poza utęsknioną atmosferą, doświadczą znanych na całym świecie koktajlowych klasyków. Także autorskich i popisowych kompozycji, przygotowywanych przez mistrzów sztuki barmańskiej. Zapraszamy wszystkich do odwiedzania koktajlbarów biorących udział w wydarzeniuzachęca Łukasz Piwowarczyk, Head of Reserve Poland w firmie Diageo, która jest inicjatorem Festiwalu.

Mistrzowskie kompozycje

Na gości Festiwalu czekać będą mistrzowskie kompozycje koktajlowe, oparte na najwyższej jakości alkoholach z portfolio Diageo. Wśród nich znajdą się cenione na całym świecie marki, takie jak: whisky Johnnie Walker i Singleton, Bulleit Bourbon. Także giny Tanqueray i Gordon’s oraz wódki Cîroc i Ketel One czy rumy Zacapa i Captain Morgan.

Naszym celem jest popularyzowanie w Polsce światowych trendów koktajlowych, a przede wszystkim świadomej konsumpcji, w której liczy się nie ilość, lecz jakość alkoholu i sposób jego podania. Bary i restauracje biorące udział w Festiwalu są starannie selekcjonowane w oparciu o wysoką jakość: obsługi barmańskiej i kelnerskiej, wykorzystywanych składników czy mistrzowskiego poziomu menu – wyjaśnia Max Pollo, jeden z organizatorów Festiwalu.

W tegorocznej edycji za pośrednictwem strony CocktailFestival.pl goście rezerwować będą zestawy dwóch koktajli w festiwalowej cenie 35 zł. Termin Festiwalu zaplanowano na lipiec 2021 roku.

W duchu zero waste

Istotnym wątkiem Festiwalu jest idea „zero waste”, czyli ograniczania niekorzystnego wpływu człowieka na środowisko naturalne. W przypadku działalności barów koncentruje się ona wokół wykorzystywania składników „od kwiatu do korzenia” oraz rezygnacji z plastikowych rurek i sztucznych ozdób koktajli.

Wszystkie festiwalowe wyjścia będą recenzowane przez gości. W rezultacie powstanie ranking najwyżej ocenianych lokali World Class Cocktail Festival. Na podstawie ich ocen, jak w poprzedniej edycji, przyznana zostanie nagroda Bar Roku (w 2020 roku triumfował stołeczny The Root).

Rezerwacja udziału w Festiwalu jest wyjątkowo prosta. Wystarczy dokonać zakupu koktajli na stronie CocktailFestival.pl. Rezerwując dwa koktajle za 35 zł, Goście zapłacą nawet 50 proc. mniej za najbardziej wyszukane propozycje.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE kwiecień – maj 2021
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.