Powstaje Centrum Hotelowe w Święcicach

Udostępnij artykuł

Inwestorem jest notowana na NewConnect spółka dewelopersko-budowlana Lokaty Budowlane. Docelowo firma chce stworzyć sieć centrów hotelowo-konferencyjnych, którymi będzie zarządzać.
Pokoje hotelowe i apartamenty (ok. 90) będą sprzedawane prywatnym inwestorom. Nabywca będzie mógł tu zamieszkać, ale również – po uruchomieniu hotelu – zarabiać na wynajmie. W ramach oferty spółka gwarantuje uzyskanie czynszu w wysokości ok. 1700 zł miesięcznie. Sama będzie zarządzać obiektem i pozostanie właścicielem tzw. części wspólnych nieruchomości.
Koszt inwestycji to ponad 40 mln zł. Ostatnio podpisana została umowa przyznająca spółce linię kredytową o wartości 12 mln zł. Formalnie sygnowała ją firma Osiedle Poniatowskie – spółki są w trakcie połączenia. Obie spółki zainwestowały już w budowę centrum konferencyjnego około 7,5 mln zł, przy około 20 mln zł, na jakie szacowany jest koszt prac do momentu oddania budynku do użytku. Do tej pory obiekt powstawał z wykorzystaniem środków własnych (8,5 mln zł zysku z poprzedniego projektu oraz 1,5 mln zł z podwyższenia kapitału w spółce Osiedle Poniatowskie). – Dzięki pozytywnej decyzji kredytowej mamy zagwarantowane środki na dokończenie inwestycji – mówi prezes Lokat Budowlanych, Marek Kwiatkowski. – Co istotne, linia kredytowa stanowi nieco ponad 1/4 wartości brutto inwestycji w momencie jej oddania do użytku – dodaje. Wartość samego budynku w momencie jego ukończenia według wycen rzeczoznawców można szacować na 42,7 mln zł brutto.
Centrum w Święcicach to nie jedyna inwestycja, jaką realizują Lokaty Budowlane. Spółka jest właścicielem działki w Warszawie, na której ma powstać budynek mieszkalny. Docelowo spółka chce stworzyć sieć centrów hotelowo-konferencyjnych, którymi będzie zarządzać. Prowadzi wstępne rozmowy dotyczące zakupu kolejnych nieruchomości. Jest także zainteresowana rezydencjami zlokalizowanymi w największych polskich kurortach.

Opublikowano: 15.04.2010
Aktualizacja: 15.04.2010