Poznań: powstanie centrum komunikacyjne z hotelem

Udostępnij artykuł

Ponadto, wokół centrum mają powstać m.in. obiekty handlowe, biurowe i apartamenty mieszkalne. Inwestycja jest przygotowywana przez PKP SA od 2007 roku. Budowa dworca zakończy się w II kwartale 2012 roku. Nowy węzeł komunikacyjny i towarzyszące mu centrum handlowe będą miały powierzchnie 16 tysięcy metrów kwadratowych. Nowy dworzec kolejowy (7 tysięcy metrów kwadratowych) stanowiący funkcjonalne przedłużenie centrum handlowego położony będzie nad torami.

PKP SA zakończyły z sukcesem analogiczne rokowania w tej samej formule na dwie różne inwestycje o podobnej wartości Katowicach – modernizacja i budowa nowego biurowca (z firmą Hines) oraz przebudowa i budowa centrum komercyjnego dworca głównego w Katowicach (z firmą Neinver). Trwają również rokowania umowy inwestycyjnej z wybranym inwestorem zainteresowanym przebudową dworca Warszawa Zachodnia (firmą Nexity). Według planów, docelowo na terenie niektórych inwestycji również powinny powstać hotele. Jak już informowaliśmy, w Sopocie zaplanowano budowę kompleksu usługowo-komercyjnego z dworcem kolejowym, hotelem dwu- lub trzygwiazdkowym oraz parkingami. Aktualnie poszukiwany jest prywatny partner do realizacji tej inwestycji.

TriGranit Development Corporation funkcjonuje w Polsce od 2003 roku. Firma jest jednym z deweloperów działających w Europie Środkowo-Wschodniej i działa na rynku nieruchomości od 1997 roku.

Opublikowano: 01.07.2010
Aktualizacja: 01.07.2010