Poznań: powstanie centrum komunikacyjne z hotelem

Udostępnij artykuł

Ponadto, wokół centrum mają powstać m.in. obiekty handlowe, biurowe i apartamenty mieszkalne. Inwestycja jest przygotowywana przez PKP SA od 2007 roku. Budowa dworca zakończy się w II kwartale 2012 roku. Nowy węzeł komunikacyjny i towarzyszące mu centrum handlowe będą miały powierzchnie 16 tysięcy metrów kwadratowych. Nowy dworzec kolejowy (7 tysięcy metrów kwadratowych) stanowiący funkcjonalne przedłużenie centrum handlowego położony będzie nad torami.

PKP SA zakończyły z sukcesem analogiczne rokowania w tej samej formule na dwie różne inwestycje o podobnej wartości Katowicach – modernizacja i budowa nowego biurowca (z firmą Hines) oraz przebudowa i budowa centrum komercyjnego dworca głównego w Katowicach (z firmą Neinver). Trwają również rokowania umowy inwestycyjnej z wybranym inwestorem zainteresowanym przebudową dworca Warszawa Zachodnia (firmą Nexity). Według planów, docelowo na terenie niektórych inwestycji również powinny powstać hotele. Jak już informowaliśmy, w Sopocie zaplanowano budowę kompleksu usługowo-komercyjnego z dworcem kolejowym, hotelem dwu- lub trzygwiazdkowym oraz parkingami. Aktualnie poszukiwany jest prywatny partner do realizacji tej inwestycji.

TriGranit Development Corporation funkcjonuje w Polsce od 2003 roku. Firma jest jednym z deweloperów działających w Europie Środkowo-Wschodniej i działa na rynku nieruchomości od 1997 roku.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 01.07.2010
Aktualizacja: 01.07.2010