Pracownia Lary Gessler wydaje darmowe posiłki dla uchodźców

Udostępnij artykuł

Nadal trwa zbiórka funduszy na produkty, na bazie których powstają darmowe dania dla uchodźców. Dodatkowo dochód ze sprzedaży drożdżówki z wiśniami z cukierni i restauracji Słodki Słony także przeznaczony jest na ten cel. Posiłki serwowane są w Pracowni Lary Gessler przy ul. Racjonalizacji 5 w Warszawie od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-18:00.

Kuchnia Otwarta w Pracowni Kulinarnej, stała się miejscem, w którym od 6 marca przygotowano ponad tysiąc ciepłych posiłków. Część z nich została zaserwowana na miejscu, a pozostałe rozdysponowano do miejsc, w których taka pomoc była niezbędna: Dworzec Zachodni, Konsulat Ukrainy, również Dworzec Centralny.

Świetlica Międzykulturowa działająca w tym samym miejscu to pomysł na przestrzeń, w której nie tylko można zjeść ciepły posiłek, ale także posiedzieć w miłej atmosferze, porozmawiać z innymi osobami w podobnej sytuacji, dzieci mają miejsce do zabawy.

Kliknij, aby wesprzeć przygotowanie obiadów
w Pracowni Lary Gessler

Dzięki pracy i zaangażowaniu wolontariuszy, także ukraińskiego pochodzenia pojawiła się możliwość niesienia realnej pomocy, wsparcia i tworzenia miejsca przyjaznego osobom postawionym w bardzo trudnej życiowo sytuacji. Pracownia prowadzi także zbiórkę środków higienicznych, ubrań, zabawek, a także jedzenia.

Chcemy kontynuować nasze wsparcie i tutaj prosimy o Twoją pomoc. Mamy możliwość przyjęcia dziennie około 200 potrzebujących osób szykując dla nich ciepłe dania. Koszt posiłku to ok. 11 zł – zachęcają twórcy zbiórki z Pracowni Lary Gessler.

UWAGA!
Jeżeli sami prowadzicie podobne akcje lub wiecie o innych inicjatywach branży – poinformujcie o tym naszą redakcję wysyłając e-mail na adres:
biuro@brogb2b.pl.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 15.03.2022
Aktualizacja: 15.03.2022