Prawidłowa dezynfekcja – kiedy i jak ją przeprowadzić?

Z każdej strony otaczają nas bakterie, wirusy czy grzyby. Niektóre z nich potrafią być prawdziwym zagrożeniem, właśnie dlatego tak istotne jest przeprowadzenie dezynfekcji. Dotyczy to szczególnie miejsc, w których panuje duży przepływ ludzi, np. w restauracjach, hotelach, urzędach.

Dezynfekcja ma na celu niszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych i ich przetrwalników, w tym wirusów, bakterii i innych patogenów. Możemy ją podzielić na dwa rodzaje: fizyczną i chemiczną. Do tej pierwszej wykorzystuje się działania temperatury czy promieniowania UV, a do drugiej różne substancje, np. alkohole, fenole, chlorowce, związki utleniające, aldehydy, kwasy organiczne i nieorganiczne. Dezynfektanty, aby zadziałać, potrzebują odpowiednio dużo czasu. Działanie bakteriobójcze można osiągnąć już po 5 minutach, natomiast grzybobójcze po 15 minutach. Im dłuższy czas działania i im wyższe stężenie preparatu dezynfekującego, tym więcej drobnoustrojów zniszczymy.

Zachowanie odpowiedniej higieny w miejscach użyteczności publicznej jest bardzo ważnym czynnikiem zapewniającym nam bezpieczeństwo. Clinex proponuje kilka swoich produktów: Clinex Barren, Clinex Nano Protect Silver Table, Clinex W3 Bacti i Clinex Nano Protect Silver Nice.  

Dezynfekujemy powierzchnie mające kontakt z żywnością

Tutaj najlepiej sprawdzą się Clinex Barren oraz Clinex Nano Protect Silver Table. Ten pierwszy ma działanie bakteriobójcze i grzybobójcze. Z powodzeniem można go stosować w zakładach kosmetycznych, solariach, w instytucjach użyteczności publicznej, w przemyśle mleczarskim, mięsnym, spożywczym oraz gastronomii.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE – LISTOPAD / GRUDZIEŃ 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Z kolei Clinex Nano Protect Silver Table jest produktem gotowym do użycia i nie wymaga spłukiwania. Jest odpowiedni do codziennej dezynfekcji pomieszczeń, stołów, blatów, urządzeń kuchennych, pojemników, wnętrz urządzeń chłodniczych. Głównym przeznaczeniem Clinex W3 Bacti jest dezynfekcja i mycie pomieszczeń sanitarnych.

Nie zapominajmy o klimatyzacji i wentylacji

W tym przypadku najlepiej zastosować Clinex Nano Protect Silver Nice. Produkt ten powinien być używany po wcześniejszym zastosowaniu produktu Clinex A/C, który służy do czyszczenia klimatyzacji. Zastosowanie tych dwóch preparatów razem daje nam pewność, że w powietrzu nie będą unosiły się drobnoustroje.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.