Przemysław Klima nowym jurorem MasterChefa. Z programu odchodzi Anna Starmach

Udostępnij artykuł

Anna Starmach poinformowała 14 marca w mediach społecznościowych, że zamierza otworzyć w Krakowie własną restaurację, w związku z czym rozstaje się z programem “MasterChef”, którego była wieloletnią jurorką. Na tym stanowisku zastąpi ją Przemysław Klima, szef kuchni krakowskiej restauracji Bottiglieria 1881, jedynej z Polsce odznaczonej dwiema gwiazdkami Michelin.

Anna Starmach poinformowała 14 marca w swoich mediach społecznościowych, że po wielu latach bycia jurorką w programie stacji TVN “MasterChef”, rozstaje się z tą rolą, by “skupić się na realizacji swojego wielkiego marzenia”, jakim jest otwarcie restauracji. Anna Starmach jest absolwentką francuskiej szkoły gastronomicznej Le Cordon Blue i teraz zamierza wykorzystać zdobyte tam umiejętności tworząc własny biznes.

Te lata nauki chcę TERAZ wykorzystać i stworzyć coś swojego, coś pięknego, coś pysznego. A na to potrzeba przestrzeni i czasu. W związku z tym nie będzie mnie w nowym sezonie programu MasterChef. To nie oznacza, że znikam z mediów. W dalszym ciągu będziecie mieli ze mną kontakt w mediach społecznościowych oraz spotkamy się chociażby w Dzień Dobry TVN. – informuje na swoim profilu instagramowym Anna Starmach.

Gwiazda podzieliła się swoimi planami – chciałaby otworzyć własne miejsce w jej ukochanym Krakowie. Z TVN związana jest od 2010 roku.

Przemysław Klima nowym jurorem “MasterChefa”

W związku z powyższym, stacja TVN znalazła nową osobę na jurorski wakat. Jak informuje portal tvn24.pl, ta rola została przekazana Przemysławowi Klimie, szefowi kuchni i współwłaścicielowi krakowskiej Bottiglierii 1881. Jest to jedyna w Polsce restauracja odznaczona dwiema gwiazdkami Michelin.

Plan zdjęciowy programu “MasterChef” nie jest obcy Przemkowi Klimie – był on już gościem show, kiedy gościnnie oceniał uczestników 9. i 10. edycji programu oraz 6. sezonu “MasterChefa Juniora”.

Przemek Klima już kilkukrotnie był naszym gościem w kuchni MasterChefa, za każdym razem wzbudzając ogromny podziw i uznanie wśród uczestników. To jedyny w Polsce szef kuchni, którego restauracja posiada już dwie gwiazdki Michelin. Mamy nadzieję, że obecność tak wybitnego kucharza w programie zainspiruje uczestników do podejmowania wyzwań kulinarnych – przekazał Robert Komaniecki, producent programu “MasterChef”, cytowany przez portal “Dzień Dobry TVN”.

Przeczytaj nasz wywiad z Przemysławem Klimą w jesiennym wydaniu Nowości Gastronomicznych wrzesień-październik 2023. Kliknij, aby zapoznać się z pełną treścią.

Nowości Gastronomiczne

Źródło: Instagram Anny Starmach, tvn24.pl

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Agata Godlewska

Opublikowano: 14.03.2024
Aktualizacja: 15.03.2024