Raport Maczfit: Które miasta są najbardziej wege?

Udostępnij artykuł
Zespół analityczny marki przeprowadził badanie nawyków żywieniowych mieszkańców Polski. Powstał ranking najbardziej wegetariańskich miast.Porównano też profil i nawyki wegetarian w stosunku do osób spożywających dania mięsne.

Maczfit oferuje Wybór Menu wzbogacony o usługę Box2Box. W jej w ramach klienci mogą domawiać dodatkowe posiłki dla bliskich i usuwać z diety wybrane dania. Dodatkowo można spróbować detoksu sokowego i 12 zbilansowanych programów dietetycznych. Wśród nich są diety wegetariańska oraz wegańska, które nieustannie cieszą się rosnącą popularnością. Marka posiadająca uznany na całym świecie certyfikat V-Label, postanowiła bliżej przyjrzeć się roślinnym nawykom żywieniowym Polaków i stworzyła raport, w ramach którego osoby niespożywające mięsa odpowiedziały na kilka kluczowych pytań. 1415 respondentów wypowiedziało się m.in. na temat miejsca swojego zamieszkania, wieku, wykształcenia, częstotliwości podejmowania aktywności fizycznej, a także nietolerancji pokarmowych.

Z przeprowadzonych badań wynika m.in., że co piąty respondent jest wegetarianinem (20,85 proc.), a ponad 86,10 proc. spośród ankietowanych wegetarian stanowią kobiety. Do diety bezmięsnej najbardziej przekonane są osoby z najniższej grupy wiekowej (18–25 lat). Wykształcenie również może mieć wpływ na decyzje żywieniowe. Osoby z niższym niż średnie lub wyższe wykształceniem stanowią 2,69 proc. wszystkich ankietowanych, natomiast w przypadku wegetarian odsetek ten jest ponad dwa razy niższy. Ciekawa teza dotyczy również kwestii związanej z aktywnością fizyczną: częściej sport uprawiają osoby, które zrezygnowały z mięsa w swoim jadłospisie. Dodatkowo, jak wynika z wielu innych przeprowadzonych badań, wegetarianizm pozytywnie wpływa na długość życia, zmniejszając ryzyko wystąpienia wielu chorób.

RYNEK DOSTAWCÓW HORECA W POLSCE – RAPORT 2021
> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Rynek-Dostawcow-HoReCa-RAPORT-2021.png
W których miastach mieszka najwięcej wegetarian?

W ostatnich latach można zaobserwować wzrost świadomości w zakresie takich kwestii jak np. zmiany klimatyczne, dobrostan zwierząt, zdrowie osobiste, które skłaniają ludzi do przechodzenia na diety wegetariańskie. Kiedyś odsetek marginalny, a dziś mocno znaczący w trendzie wzrostowym, co można również zaobserwować po rosnących liczbach restauracji oraz produktów w supermarketach. W związku z tym sprawdzono, w których miastach Polski mieszka najwięcej wegetarian.

Wegetariański ranking miast

Raport znajduje się pod poniższym linkiem: maczfit.pl/blog/wegetarianski-ranking-miast

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.