Restaurant Week i Daftcode połączyli siły

Udostępnij artykuł
Ponad 90 tys. gości wzięło udział w festiwalu Restaurant Week w czerwcu tego roku. To jeden z najwyższych wyników w 7-letniej historii imprezy, ważny tym bardziej, że odbywał się w trudnych dla gastronomii czasach. Tuż po zniesieniu obostrzeń pandemicznych. Pod względem frekwencji Restaurant Week Polska przegonił też swojego nowojorskiego odpowiednika. Tym samym stał się największym festiwalem kulinarnym świata.

W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie gości i restauracji twórcy Restaurant Week zbudowali platformę do rezerwacji doświadczeń restauracyjnych – Restaurant Club. Za techniczną stronę portalu i rozwój gastronomicznego biznesu w świecie digital odpowiada warszawski twórca startupów Daftcode. Dzięki połączeniu sił i ekspertyzy spółek, kulinarny festiwal może trwać przez cały rok.

Platforma do odkrywania nowych smaków i miejsc

Restaurant Week Polska od 2014 roku zorganizował już 28 festiwali. Podczas nich wydano prawie trzy miliony dań i blisko milion koktajli festiwalowych. We współpracy z ponad dwoma tysiącami restauracji z całego kraju, Restaurant Week Polska rozwija rodzimą kulturę kulinarną. Promuje niezależną scenę restauracyjną oraz edukuje w zakresie świadomego jedzenia czy ograniczania marnowania żywności.

Znamy branżę gastronomiczną, trendy kulinarne i upodobania gości na wylot. Stworzenie platformy do wygodnej rezerwacji stolików było dla nas naturalnym krokiem rozwoju. Jako Restaurant Club jednoczymy wysiłek promocyjny całej niezależnej sceny restauracyjnej, by wspólnie przyciągać do niej gości. Także konsekwentnie budować w Polsce modę na chodzenie do restauracji – mówi Paweł Światczyński, założyciel i CEO Restaurant Week.

Na opracowanie technicznej strony Restaurant Club jej twórcy wykorzystali miesiące zamknięcia gastronomii. Dzięki festiwalom ich platforma jest największym w Polsce tego typu portalem służącym do kulinarnych odkryć i rezerwacji. Już wkrótce stanie się narzędziem do codziennych rezerwacji.

Do współpracy przy Restaurant Club zaprosiliśmy wszystkich uczestników dotychczasowych festiwali. To prośby, sugestie gości i restauratorów, by Restaurant Week trwał cały rok, zmotywowały nas do rozwoju biznesu w tym kierunku. Bazujemy na naszym wieloletnim doświadczeniu przy organizacji największych festiwali kulinarnych w Polsce. Jednocześnie weszliśmy w nowy dla nas, cyfrowy świat. Dzięki czemu nasz biznes osiąga coraz większą skalę – zauważa Maciek Żakowski, współzałożyciel Restaurant Week i Restaurant Club.

Partnerstwo z Daftcode, czyli gastronomia spotyka nowe technologie

RestaurantClub łączy doświadczenie Restaurant Week w gastronomii ze startupowym know-how Daftcode. Ma sprawić, że restauracje staną się jeszcze bardziej przystępne. Członkostwo w RestaurantClub jest na wstępie bezpłatne. Pozwala wyselekcjonowanym przez Restaurant Week, najlepszym restauracjom korzystać z platformy i docierać do nowych gości bez ograniczeń.

Daftcode ma doświadczenie w budowaniu strategii wejścia na rynek dla startupów z różnych branż. Coraz częściej otwiera się na biznesy lifestylowe. Zainwestowaliśmy w Restaurant Week i stworzyliśmy wspólnie Restaurant Club, bo chcemy ułatwić życie konsumentom. Widzimy spory potencjał biznesowy w digitalizacji biznesu gastronomicznego. Wierzymy też, że uproszczenie procesu rezerwacji może przyciągnąć do restauracji nowych gości. Więc być paliwem dla restauratorów, dla których minione półtora roku nie było łatwe – mówi Jędrzej Szcześniak, współzałożyciel i partner zarządzający w Daftcode.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE czerwiec-lipiec 2021
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Bogatą ofertę restauracji ubraliśmy w prostą w obsłudze aplikację. Rezerwacja stolika na naszej platformie zajmuje nie więcej niż minutę i jest w pełni zdigitalizowana. Użytkownik w jednym miejscu ma ogromny wybór restauracji. Są one przez nas sprawdzone i polecane, więc gwarantujemy gościom najwyższą jakość – dodaje Paweł Seweryn, partner zarządzający w Daftcode.

Przystąpienie restauracji do klubu to szansa na szeroką promocję i większą sprzedaż. Także stały kontakt z gośćmi, zbudowanie relacji, możliwości powiadamiania o nowym menu czy ofercie specjalnej. Platforma Restaurant Club jest dostępna pod linkiem: restaurantclub.pl. Goście już teraz mogą rezerwować doświadczenia z najlepszych restauracji z poprzedniej edycji Restaurant Week. Na jesień planowany jest start platformy w nowej odsłonie.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.