Rozbudowa Centralnego Ośrodka Sportu Akademickiego

Udostępnij artykuł

Teren inwestycji składa się z działki, na której znajduje się funkcjonujący hotel. Nowy budynek będzie z nim połączony, pomieści zespół rehabilitacyjno-rekreacyjny oraz część konferencyjną. W części terapeutycznej oprócz kompleksu zabiegowego z wydzielonymi gabinetami specjalistycznymi zaplanowano również siłownię (jako element uzupełniający krioterapii) oraz węzeł sanitarny z pomieszczeniami przebieralni. Uzupełnieniem rehabilitacji będzie część zabiegów wodnych – miejsce relaksu pacjentów oraz wzbogacenia efektów terapii, jakim są poddawani. Dodatkowo część ta może być wykorzystywana jako odrębna atrakcja dla przebywających obok gości hotelowych.
W związku z planowana budową inwestor poszukuje dostawcy urządzeń i mebli do części rehabilitacyjno-rekreacyjnej. W planach zakupowych są: wanna spa, basen z prefabrykatów, katedra biczy szkockich wyposażona w pompę wyrównującą ciśnienie wody, kriokomora oraz wanna do kąpieli wirowych kończyn górnych. Ponadto na liście znajduje się specjalistyczny sprzęt m.in. do: fizjoterapii, kinezyterapii, laseroterapii, krioterapii, magnetoterapii i światłolecznictwa.,
Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Wilkasach oferuje 536 miejsc noclegowych, w tym 183 w głównym budynku hotelowym. W obiekcie znajdują się sale konferencyjne na 150 i 70 miejsc, stołówka, restauracja hotelowa na 150 miejsc oraz drink-bar. Na istniejące centrum odnowy biologicznej składa się m.in.: salon masażu, sauna, łaźnia parowa, wanna z hydromasażem oraz nowoczesna, klimatyzowana siłownia.

Opublikowano: 09.04.2010
Aktualizacja: 09.04.2010