Ruszył Hotel – Restauracja & Spa Pałac Pawłowice

Udostępnij artykuł

Kompleks pałacowy składa się z trzech obiektów. Jednym z nich jest pałac, w którym znajduje się 26 apartamentów i pokoi dwu- i trzyosobowych oraz trzy sale: balowa, kominkowa i bilardowa. W piwnicach pałacu mieści się strefa spa, która składa się z groty solnej, basenu, dwóch jacuzzi, sauny na podczerwień i sauny fińskiej, sali do fitnessu i solarium. W piwnicach znajduje się również winiarnia i izba regionalna. W drugim budynku mieści się elegancka restauracja na 100 osób oraz 10 pokoi hotelowych. Trzecia część kompleksu to domek z dwoma apartamentami, które są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przed obiektem znajduje się także duża wiata na biesiady i imprezy plenerowe.

Właścicielami obiektu są Ewa i Benjamin Godyla, którzy kupili ruiny za 150 tys. zł od starostwa powiatowego w Oleśnie i zainwestowali w rewitalizację obiektu około 5 mln zł. Modernizacja i remont trwały niewiele ponad rok. Obiekt nie jest skategoryzowany ze względu na swój zabytkowy charakter (pałac pochodzi z XIX wieku).

Z danych Ministerstwa i Sportu wynika, że obecnie w województwie opolskim działa 36 hoteli. Wśród nich nie ma żadnego pięcio- ani czterogwiazdkowca. Trzygwiazdkowych hoteli działa 20, dwugwiazdkowych – 11 a jednogwiazdkowych – pięć.
 

Opublikowano: 24.06.2010
Aktualizacja: 24.06.2010