Skalski Cakes & Cafe w kieleckiej Galerii Korona

Udostępnij artykuł
Wyroby piekarskie i cukiernicze oparte na naturalnych składnikach, gotowe, dietetyczne dania obiadowe, produkty ekologiczne od lokalnych wytwórców czy kawa – to między innymi znajdziemy w nowo otwartej piekarnio – cukierni. To kolejny lokal autorskiego formatu Skalski w galeriach handlowych centralnej i południowej Polski.

To mają być miejsca, w których można kupić pyszne ciasto i pieczywo, zjeść rzemieślnicze lody, które sami robimy lub kupić przygotowany w oparciu o naturalne produkty posiłek. To będą dania na wynos, ale dalekie od fast foodumówi z pasją Anna Głowacz-Mazur, specjalistka ds. reklamy i marketingu Piekarni Skalski.

Lokal w kieleckiej Koronie jest kolejnym, rozwijanym w galeriach handlowych w centralnej i południowej Polsce przez ostrowiecką rodzinną firmę piekarsko cukierniczą Skalski. Oprócz własnych produktów piekarskich i cukierniczych, w ofercie Skalski Cakes&Cafe znajdują się dietetyczne, naturalne i ekologiczne wyroby spożywcze i napoje od lokalnych producentów, a także kawa od współpracującego z tymi piekarnio cukierniami dostawcy. 

Tacy producenci nie mieliby inaczej szans, żeby wejść na stałe do galerii handlowych. A my np. znaleźliśmy miłośnika kawy, który koło Warszawy ma palarnię. W efekcie mamy świetną i niepowtarzalną kawę pod własną marką. Takich przykładów jest i będzie coraz więcejdodaje Anna  Głowacz-Mazur.

Skalski Cakes&Cafe to autorski projekt specjalizującej się już od kilkudziesięciu w produkcji pieczywa i ciastek rodzinnej firmy Skalski. Koronnymi produktami są tu właśnie chleb i to pod różnymi postaciami, a także ciasta czy torty.

RYNEK GASTRONOMICZNY W POLSCE – RAPORT 2021
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Mało który klient wie, że np. kupuje u nas świeże pieczywo, nie mrożone, bez konserwantów i polepszaczy, na zakwasach które sami robimy. W ten sam sposób powstają nasze ciasta, na naturalnych surowcach, bez użycia jakiś półproduktów. Myślę, że mamy się czym pochwalićmówi Grzegorz Skalski, właściciel.

Skalski Cakes&Cafe rozwija się równolegle do już istniejącej sieci sprzedaży. Lokale nowej, autorskiej marki tej rodzinnej firmy z Ostrowca Świętokrzyskiego są już w dużych centrach handlowych m.in. w Warszawie (np. Atrium Promenada i Reduta), Kielcach i Radomiu, zaś wkrótce otworzą się kolejne – m.in. w Lublinie.

Dziś Skalski ma 41 punktów cukierniczo-piekarniczych w małych miastach województw świętokrzyskiego, podkarpackiego, mazowieckiego i małopolskiego i przygotowuje się na wejście do Łodzi.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 09.11.2021
Aktualizacja: 09.11.2021