Skybar na 21. piętrze w Crowne Plaza zaczyna działalność

Udostępnij artykuł
Po miesiącach lockdownu, 15 maja br. na warszawską mapę powrócił The Roof. Skybar zaczyna swoją działalność od otwarcia tarasu z widokiem na panoramę Warszawy.

The Roof  to miejsce na 21. piętrze kompleksu Crowne Plaza ® Warsaw i Holiday Inn Express® Warsaw – The HUB. Od najbliższej soboty będzie otwarty dla wszystkich gości. Na początek, zgodnie z obecnymi obostrzeniami, z niezwykłej oferty skybaru, będzie można skorzystać na tarasie, pod gołym niebem, z widokiem na panoramę Warszawy.

W ofercie The Roof czekają autorskie koktajle, które przygotował bartender – Kamil Markiewicz.

Mieliśmy dużo czasu, by dopracować naszą podniebną ofertę do najdrobniejszych szczegółów – zaznacza. Oczywiście, naszą główną, niezmienną ideą, było stworzenie czegoś, co będzie nawiązywało do miejsca, w którym jesteśmy. Warszawa, Centrum, Stara Wola – dodaje. „Chcieliśmy, by to niezwykłe miasto, którego cudowną panoramę możemy podziwiać z The Roof, było obecne w naszym koktajlowym menu. Stąd pomysł na Warsaparillę. Nazwa powstała ze zmieszania słów: Warszawa i sarsaparilla – egzotyczna roślina z Ameryki Środkowej o niepowtarzalnych właściwościach zdrowotnych! – wspomina bartender. Suszone liście kolcorośli (polska nazwa) wspomagają między innymi odporność. W naszej wersji koktajlu pojawiają się w towarzystwie domowego malinowego shruba, toniku i ginu, koniecznie z dodatkiem malin i liści bazylii.

W karcie The Roof nie mogło zabraknąć oferty kulinarnej. Powstała pod czujnym okiem szefa kuchni w Crowne Plaza – Pawła Suchenka.

Nasza główna restauracja Nova Wola wciąż czeka na koniec lockdownu. Na szczęście, już od najbliższej soboty goście The Roof będą mogli choć trochę zasmakować naszej kuchni – dodaje.

W karcie m.in.: tatar z polskiej wołowiny z piklowanymi warzywami i grzybami, zupa tom kha kai z kurczakiem i krewetkami, angus burger z serem Mimolette i wybór lodów rzemieślniczych na deser.

ŚWIAT HOTELI – KWIECIEŃ 2020
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 14.05.2021
Aktualizacja: 17.05.2021