Ślubowanie reprezentacji olimpijskiej w hotelu Renaissance

Udostępnij artykuł

Polska Reprezentacja Olimpijska Pekin 2022 odebrała nominacje i złożyła ślubowanie przed wylotem na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie do Pekinu. Uroczystość odbyła się w Renaissance Warsaw Airport Hotel. W obiekcie przy lotnisku Chopina w Warszawie – hotelu partnerskim PKOl i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej.

W Warszawie w hotelu Renaissance odbyło się ślubowanie członków Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej odlatującej w środę do Pekinu na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Jako pierwsi nominacje do Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin 2022 z rąk Andrzej Kraśnickiego – Prezesa PKOl. Także od Adama Krzesińskiego – Sekretarza Generalnego PKOl odebrali przedstawiciele biathlonu. Następnie łyżwiarstwa szybkiego (tor długi). Kolejne powołania wręczono członkom ekipy short tracku, przedstawicielom narciarstwa (biegi narciarskie, kombinacja norweska, narciarstwo alpejskie), snowboardu i saneczkarstwa.

Wszyscy, którzy otrzymali nominacje do Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Tokio 2020 złożyli uroczyste ślubowanie. Po wysłuchaniu Hymnu Państwowego słowa przysięgi w imieniu zawodników odczytała polska znakomita łyżwiarka Natalia Maliszewska.

Ja, reprezentant Polski na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie PEKIN 2022 – w imieniu wszystkich zawodników – uroczyście ślubuję, że będziemy przestrzegać obowiązujących przepisów, regulaminów sportowych i zasad fair play oraz godnie i z zaangażowaniem reprezentować nasz kraj.

To było jedyne ślubowanie w kraju. Pozostali członkowie Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin 2022 swoje nominacje odbiorą już w Pekinie. XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 zostaną rozegrane w dniach 4-20 lutego. Polski Holding Hotelowy jest partnerem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej.

ŚWIAT HOTELI – LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2021
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Hotel Renaissance Warsaw Airport to pięciogwiazdkowy obiekt w Warszawie, który oferuje lokalizację naprzeciwko międzynarodowego lotniska im. Fryderyka Chopina i zaledwie 15 minut jazdy od centrum Warszawy.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.