Sphinx z rodzinnymi świetlicami dla uchodźców

Udostępnij artykuł

Sieć restauracji uruchomiła program Rodzinna Świetlica celem wsparcia uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Sieć udostępnia swoje lokale ukraińskim rodzinom w godzinach 9:00-13:00 jako miejsce spotkań, wymiany doświadczeń, zabawy czy nauki. Sphinx swoim nowym gościom oferuje także bezpłatny poczęstunek – zupy lub przekąski oraz napoje.

Na ukraińskie rodziny, które uciekły przed rosyjską napaścią, w restauracjach Sphinx biorących udział w programie, czeka miejsce, gdzie mogą spędzić czas w godzinach przedpołudniowych. Dla dzieci są kąciki zabaw. Dla dorosłych – rodziców, dziadków czy innych opiekunów – przygotowano stoliki w pobliżu stref, w których bawią się ich pociechy.

Animacje, zajęcia, porady w Sphinx

W lokalach zaangażowanych w akcję można spodziewać się różnego rodzaju animacji dla najmłodszych. Także zajęć plastycznych i edukacyjnych. Również propozycji dla dorosłych, np. nauki języka polskiego, dyżuru prawnika lub innego doradcy. Aktywności – zarówno dzieci, jak i opiekunów – mogą się różnić w poszczególnych lokalizacjach. Restauratorzy i franczyzobiorcy Sphinx samodzielnie decydują o propozycjach dla nowych gości, współpracy z wolontariuszami czy zewnętrznymi organizacjami. O szczegółach informują m.in. plakaty przy wejściu do danej restauracji, a także ich lokalne profile na Facebooku i Instagramie.

Od osób, które uciekły z Ukrainy, słyszymy pełne traumy opowieści. O ucieczce z jedną walizką z ostrzeliwanych miast. Kilkudniowej podróży do Polski. Strachu o dzieci i niepewności, co robić dalej. Teraz dla nich bardzo ważne będzie odnalezienie się w nowej rzeczywistości. Stworzenie namiastki normalnego życia. Chcemy im w tym pomóc. Stąd pomysł Rodzinnych Świetlic w restauracjach Sphinx. W specjalnie przygotowanej przestrzeni w naszych lokalach tworzymy przyjazne miejsce. Tutaj ukraińskie rodziny będą mogły się spotkać, znaleźć ciekawe zajęcia dla dzieci. Dla dorosłych poradę, życzliwość i odpoczynek – mówi Sylwester Cacek, prezes Sfinks Polska, spółki do której należy sieć Sphinx.

Darmowy posiłek

Goście przychodzący do Rodzinnej Świetlicy Sphinx, dorośli i dzieci, mogą skorzystać także z bezpłatnego poczęstunku. Otrzymają zupę (rosół lub pomidorowa) albo przekąskę (frytki z ketchupem lub bułka pita z humusem) oraz napój –  do wyboru kawę, herbatę, sok, Pepsi lub napój 0,3 l z menu głównego. Regulamin programu dostępny na stronie internetowej restauracji.

W ramach pomocy w kryzysie humanitarnym Sfinks Polska przekazał także kilkaset koców, które trafiły do potrzebujących na Ukrainie. Oprócz tego restauratorzy i personel wszystkich sieci Sfinks Polska oraz pracownicy centrali zaangażowali się w zbiórki darów i wiele innych form wsparcia dla uchodźców, jak udzielenie schronienia czy transport.

Rynek Dostawców HoReCa – RAPORT 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 15.03.2022
Aktualizacja: 12.01.2023