Starbucks o planach na 2022

Udostępnij artykuł

Marka, zarządzana na polskim rynku przez spółkę AmRest, kontynuuje działania w zakresie zrównoważonego rozwoju. Istotną rolę w jej działaniach prospołecznych w rozpoczynającym się roku będzie grało wsparcie relacji i ważnych dla sympatyków brandu inicjatyw. W tym szeroka gama działań Starbucks z zakresu sustainability oraz wspólne wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Starbucks angażuje się w życie lokalnych społeczności

Tworzy przyjazną atmosferę i stara się dawać swoim gościom poczucie, że są u siebie. Wspiera w rozwoju swoich pracowników. W tym roku zamierza kontynuować działania z zakresu dbania o środowisko. Zachęcając do takich aktywności swoich sympatyków i ułatwiając im codzienne dobre nawyki na rzecz planety. Drugim obszarem będą działania odpowiedzialnego biznesu na rzecz wsparcia środowisk, które tego potrzebują. W najbliższych dniach, wspólnie z marką Starbucks jej sympatycy mogą wesprzeć szczytne cele 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, biorąc udział w przygotowanych przez sieć kawiarni aukcjach.

Wspólne zaangażowanie na rzecz środowiska

Wielu gości kawiarni żyje na co dzień ideą zero waste. Jest ona bardzo bliska ich sercu, dlatego od 2020 roku marka połączyła siły ze startupem EcoBean. Wspiera go w pracach nad możliwościami, jakie daje przetwarzanie fusów. Głównie przekazując odpady zbierane w warszawskich kawiarniach do testów nad ponownym wykorzystaniem surowca.

Już wcześniej sami poszukiwaliśmy sposobu na ponowne wykorzystanie kawowych odpadów. W 2019 roku wyszliśmy do naszych gości z inicjatywą pod hasłem “Zabierz fusy do domu”. Zachęcaliśmy do zabierania poporcjowanych fusów ze sobą. Następnie ponownego ich wykorzystania jako ekologicznego środka do czyszczenia domu, czy kawowego peelinguopowiada Kasia Pijanowska, marketing manager Starbucks Polska.

Akcja, której celem jest ponowne wykorzystanie surowca, cieszy się w Polsce dużą popularnością. Na pewno będzie kontynuowana w 2022 roku. Każdy, kto szuka takich ekologicznych alternatyw może przyjść do kawiarni i zabrać dla siebie potrzebną ilość fusów.  

Zero waste

Spójna z ideą zero waste jest również dostępność produktów marki w aplikacji „Too Good To Go”. Jej misją jest ograniczenie marnowania żywności. Sukces współpracy Too Good To Go ze Starbucks przyczynił się do debiutu aplikacji w kolejnych polskich miastach, w których znajdują się kawiarnie marki. Dzięki obecności w aplikacji kawiarniom Starbucks udało się w ubiegłym roku uratować przed wyrzuceniem ponad 340 tysięcy produktów,

Od lat wspieramy aktywności realizujące cele zrównoważonego rozwoju. Wszystkie tego typu podsumowania przypominają nam, że małymi krokami, wspólnie z naszymi gośćmi możemy zmieniać rzeczywistość dookoła nas – mówi Kasia Pijanowska. Ta współpraca przynosi wiele dobra w postaci jedzenia, które zostało uratowane. To dla nas wielka radość i kolejny powód do tego, żeby rozwijać współpracę z Too Good To Go.

Starbucks na rzecz redukcji odpadów

Od początku swojej działalności w Polsce Starbucks rozwija inicjatywę „Bring Your Own Tumbler”. Ma na celu redukcję produkcji odpadów oraz edukowanie społeczeństwa. Koncept „Z własnym kubkiem” powstał z myślą o środowisku oraz szerzeniu dobrych praktyk wśród Gości. Każda osoba, która zamawia dowolny napój do własnego kubka, otrzymuje zniżkę w wysokości 1 zł. Starbucks w Polsce docenia w ten sposób tych, którzy pomagają ograniczać zużycie papierowych kubeczków. Akcja obecna jest w kawiarniach marki od początku jej działalności na polskim rynku. Czyli od prawie 13 lat i z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem.

To dla nas dowód, że dzięki tej inicjatywie przyczyniamy się do edukowania społeczeństwa i mamy realny wpływ na środowisko. Nasi goście nie kryją zadowolenia z faktu, że jako marka wspieramy ich starania o lepsze jutro. Każdy mały indywidualny gest każdego z nas. Jakim jest pojedyncze przyjście z własnym kubkiem, w sumie pozwala realnie zmniejszać ilość generowanych odpadów. Warto o tym pamiętać. Dlatego również w tym roku zachęcamy wszystkich do korzystania z kubków wielorazowego użytku oraz proponowanej przez nas zniżkidodaje Kasia Pijanowska.

Otwartość na wszystkich

Marka nie ogranicza się w tym zakresie tylko do płaszczyzny komunikacji. Jest z nią spójna również w procesie rekrutacji pracowników, czy przy doborze organizacji z którymi współpracuje. Jedną z takich organizacji jest PSONI, czyli Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Na co dzień wspiera ono osoby niepełnosprawne intelektualnie i ich rodziny, działając na rzecz wyrównywania ich szans w społeczeństwie. W 2021 Starbucks przekazał Stowarzyszeniu grant do wykorzystania na działalność statutową, z którego udało się wyposażyć sale szkoleniowe. Oficjalnemu przekazaniu dofinansowania towarzyszył także piknik, zorganizowany przez Partnerów (pracowników) kawiarni dla podopiecznych organizacji, w jednym z warszawskich parków. W ramach wspierania podopiecznych Stowarzyszenia w aktywizacji zawodowej, Starbucks zorganizował dla nich sesję zdjęciową profesjonalnych ujęć do CV.  W tym roku eksperci HR marki przeprowadzą warsztaty. Mają na celu pomoc w napisaniu dobrego życiorysu, kontynuując wieloletnią współpracę, która realnie wspiera potrzeby konkretnej społeczności.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE listopad 2021
>> kliknij i zapoznaj się z pełnym wydaniem <<

Starbucks gra z WOŚP

W styczniu tego roku, podobnie jak w ubiegłym, marka postanowiła także wesprzeć kolejny już, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku celem zbiórki jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.  Starbucks ze swojej strony przygotował trzy aukcje i zachęca do licytacji! Co będzie można zdobyć w ramach oferty dla WOŚP?

  • Udział w kilkugodzinnych warsztatach kawowych z baristą marki. Zwycięzca będzie zgłębiał niezwykłą sztukę przygotowania kawy oraz latte art i świetnie się bawił. Na koniec, dzięki zdobytej wiedzy, przygotuje swój ulubiony napój!
  • Własne miejsce w wybranej kawiarni oznakowane indywidualną, zaprojektowaną przez siebie tabliczką. Zwycięzca tej aukcji będzie mógł oznajmić wszystkim, gdzie jest jego ulubione miejsce.
  • Bogaty zestaw akcesoriów kawowych Starbucks – to idealna aukcja dla tych, którzy marzą o tym, aby swoją ulubioną kawę Starbucks mieć zawsze pod ręką, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Można tu zdobyć aż 12 paczek kaw marki, kubki – zarówno te wielokrotnego użytku, jak i kultowe ceramiczne kubki z logo, a także te do chłodnych napojów, jak również kawiarkę, czajniczek oraz inne akcesoria wykorzystywane do alternatywnych metod parzenia kawy.

Starbucks zachęca do udziału w zorganizowanych przez siebie licytacjach. Znaleźć je będzie można na https://aukcje.wosp.org.pl/. Aukcje potrwają do 10 lutego 2022.

Szukać nowych sposobów, aby pokazywać to co łączy

Ostatnie dwa lata to okres wielu zmian i niewiadomych. Marka Starbucks trudności traktuje jednak zawsze jako wyzwania i konsekwentnie, w sposób dostosowany do zmiennych okoliczności, realizuje założone wcześniej cele rozwoju.

To, co na pewno będzie dla nas istotne w tym roku, to możliwość spotykania się z naszymi gośćmi i zachęcanie ich do wspólnego spędzania czasu, oczywiście na miarę możliwości związanych z ewentualnymi obostrzeniami i stopniem zagrożenia epidemiologicznego. Wspólne wyjście do kawiarni, spotkania z przyjaciółmi, kawa, która łączy – to taki oddech radości w tych trudnych czasach. Częścią filozofii marki jest koncepcja trzeciego miejsca między pracą a domem, stworzenie przestrzeni zarówno do rozmów i spotkań, jak i odpoczynku od wielkomiejskiego zgiełku – i wiemy, że dla wielu naszych fanów jesteśmy takim właśnie ulubionym punktem. Szczególnie teraz, po długim okresie braku możliwości korzystania z miejsc publicznych, wszyscy szukamy okazji do spotkań i budowania relacji – mówi Kasia Pijanowska.

Marka w 2022 roku planuje nie tylko kontynuację i rozwój wymienionych działań z zakresu odpowiedzialności społecznej, szczególnie w zakresie ekologii oraz zrównoważonego rozwoju. Będzie również poszukiwać nowych możliwości realizacji założonych priorytetów.

Chcemy coraz bardziej angażować się w życie lokalnych społeczności, dawać naszym gościom poczucie, że są u siebie, a marka podziela ich wartości. Jesteśmy otwarci na udział w przedsięwzięciach, które są spójne z naszymi celami i wypełniają potrzeby lokalnych społeczności, w których na co dzień funkcjonują nasze kawiarniepodsumowuje Kasia Pijanowska.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione

Opublikowano: 31.01.2022
Aktualizacja: 31.01.2022