Stock Polska wyłącznym dystrybutorem produktów DeKuyper Royal Distillers w Polsce

Udostępnij artykuł

Firma Stock Polska nawiązała współpracę z DeKuyper Royal Distillers. To holenderski producent alkoholi destylowanych i likierów, w portfolio którego znajdują się m.in.: Triple Sec, Blue Curacao czy Peach Tree. Umowa została podpisana na trzy lata i weszła w życie 1 lutego br.

Premiumizacja, rosnąca popularność alkoholi kolorowych i cocktaili to widoczne trendy na rynku alkoholowym. Chcąc stale rozwijać ofertę i odpowiadać na potrzeby konsumentów, firma Stock Polska nawiązała partnerstwo z DeKuyper Royal Distillers. Producent zyskał wyłączne prawo dystrybucji produktów partnera na terenie Polski. 

DeKuyper Royal Distillers to rodzinna holenderska firma. Nieprzerwanie, od 1695 roku, zajmuje się produkcją i sprzedażą destylowanych alkoholi i likierów. Jest zdecydowanym ekspertem
w barmańskim świecie. Wyróżnia ją doświadczenie i pasja tworzenia nowych smaków, a jej produkty są składnikami najpopularniejszych cocktaili. W portfolio znajduje się ponad 30 różnych likierów. W tym takie marki jak: Triple Sec, Blue Curacao, Amaretto czy – będący numerem 1 wśród likierów brzoskwiniowych na świecie – Peach Tree. DeKuyper Royal Distillers w ostatnich latach zostało również docenione w konkursie International Spirits Challenge 2020, zdobywając tytuł Producenta Likieru Roku. W Polsce produkty producenta obecne są od kilku dekad.

Nowe partnerstwo Stock Polska

Partnerstwo z DeKuyper Royal Distillers traktujemy jako szansę na wzrost dla obu stron. Naszym wspólnym celem będzie efektywne wykorzystanie potencjału produktowego dla rozwoju sprzedaży wszystkich kategorii. W tym likierów, wódek premium, ginów czy win musujących. Ta strategia umożliwi nam dalszy rozwój portfolio Stock Polska. Jego dalszą premiumizację, ale również wykorzystanie wieloletniego doświadczenia nowego partnera w tworzeniu cocktaili i ciekawych połączeń smakowych. Bardzo ważna będzie dla nas też edukacja. Zwiększanie świadomości konsumpcji cocktaili oraz kształtowanie nowych trendów wśród polskich konsumentów oraz w gastronomii mówi Łukasz Konieczny, Business Development and On Trade Director w Stock Polska.

Stock Polska to jeden z wiodących producentów wódek czystych i alkoholi smakowych w regionie CEE. Neleży do międzynarodowej grupy Stock Spirits. W listopadzie ub.r. firma została przejęta przez globalny fundusz private equity CVC, co zapowiada jeszcze szybszy rozwój firmy i budowanie nowej, długotrwałej strategii na ekspansję międzynarodową.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE listopad 2021
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 10.02.2022
Aktualizacja: 11.01.2023