Szukasz informacji o swoich partnerach biznesowych? Podpowiadamy, jak szybko do nich dotrzeć

Weryfikacja kontrahenta to jeden z najważniejszych obowiązków każdego przedsiębiorcy. Rozpoczęcie współpracy z nierzetelnym partnerem wiąże się przy tym ze sporym ryzykiem. W dzisiejszych czasach wyszukiwanie informacji na temat różnego typu podmiotów jest niezwykle proste. Skorzystanie z bazy firm pozwala na ustalenie najistotniejszych informacji o potencjalnym kontrahencie. Co więcej: aby je uzyskać, nie trzeba nawet wychodzić z domu.
Sprawdź kontrahenta w bazie firm

Dostarczanie informacji o aktywnych na rynku podmiotach to jeden z najważniejszych obowiązków przedsiębiorców. Te bywają jednak często rozproszone, co stanowi utrudnienie w docieraniu do miarodajnych danych i wyciąganiu wniosków. Znacznym uproszczeniem tego procesu będzie skorzystanie z bazy firm ALEO.com: aleo.com/pl.

Dzięki niej każdy może w łatwy i intuicyjny sposób uzyskać rozbudowane informacje na temat konkretnego podmiotu lub wyszukać firmę np. ze względu na lokalizację czy profil działania. To także skuteczny sposób z jednej strony na weryfikację przyszłego kontrahenta, z drugiej natomiast na odnalezienie podmiotu świadczącego konkretny rodzaj usług.

Jak sprawdzić przedsiębiorstwo w bazie?

Baza daje przy tym kilka możliwości pozwalających na dotarcie do konkretnego podmiotu. W tym celu można posłużyć się np.:

 • nazwą firmy,
 • numerem NIP,
 • numerem REGON,
 • profilem działalności (np. rodzajem świadczonych usług).

Wystarczy wprowadzić jedną z tych informacji w wyszukiwarce, aby odkryć rozbudowane informacje na temat podmiotu. W ten sam sposób można nie tylko weryfikować znanego już kontrahenta, ale również wyszukiwać potencjalnych partnerów, np. szukając firmy na podstawie rodzaju realizowanych przez nią usług czy miejsca rejestracji.

Jakie informacje uda się ustalić?

Z punktu widzenia przedsiębiorcy chcącego nawiązać współpracę z nowym podmiotem niezwykle ważne jest zebranie jak najbardziej rozbudowanych informacji nieograniczających się wyłącznie do danych rejestrowych. Dzięki bazie firm uda się dotrzeć m.in. do:

 • danych kontaktowych i rejestrowych,
 • informacji o władzach przedsiębiorstwa,
 • formie prawnej,
 • dacie rejestracji,
 • kodach PKD,
 • informacji o powiązaniach kapitałowych czy osobowych,
 • wskaźnikach finansowych,
 • informacji o przyznanych dotacjach,
 • sprawozdań finansowych,
 • sprawozdań zarządów, odpisów z rejestrów.

Zróżnicowane informacje na temat przedsiębiorstw pochodzą z rejestrów takich jak CEIDG, REGON i KRS. Aby je odkryć, nie trzeba korzystać z kilku różnych serwisów. Intuicyjny interface pozwala na wygodną analizę danych i interpretację opublikowanych wyników. Są przy tym aktualizowane każdego dnia. Dzięki temu można więc zyskać pewność, że odzwierciedlają stan faktyczny.

Opinie innych użytkowników

Baza firm nie ogranicza się jednak wyłącznie do danych widniejących w publicznych rejestrach. Jej ważną częścią jest również sekcja komentarzy. Można w niej znaleźć opinie innych osób i przedsiębiorców na temat konkretnego podmiotu.

Dzięki temu weryfikacja kontrahenta będzie zdecydowanie prostsza: informacje pozostawione przez poprzednich współpracowników są w stanie wiele powiedzieć o jakości współpracy i reprezentowanych standardach. Warto również samodzielnie pozostawiać komentarze na temat swoich kontrahentów: pomoże to innym przedsiębiorcom w uzyskaniu rzetelnej informacji i znacząco ułatwi proces sprawdzania firmy w bazie.

Baza firm staje się również znakomitym miejscem do poszukiwania nowych kontrahentów. Wystarczy wprowadzić w wyszukiwarce interesujące nas słowo kluczowe (np. hydraulika, mechanika pojazdowa, części samochodowe) lub skorzystać z rozwijanej listy kategorii pozwalającej na precyzowanie profilu działalności.

Poszukiwania firmy zajmującej się realizacją określonych działań można również rozpocząć w profilowanych tematycznie katalogach lub dziale zapytań ofertowych, w którym informacje na temat swoich oczekiwań i możliwości mogą umieszczać zarówno dostawcy, jak i odbiorcy.

Zadbaj o profil swojej firmy

Każdy przedsiębiorca ma przy tym wpływ na informacje widniejące w profilu jego firmy. Można rozbudowywać go m.in. o opisy prowadzonej działalności, ofertę czy dane kontaktowe, a także udostępniać swoim klientom i kontrahentom z prośbą o podzielenie się opinią na temat współpracy.

To znakomita reklama przedsiębiorstwa, która okaże się również pomocna w nawiązywaniu nowych relacji w przyszłości i z pewnością wpłynie pozytywnie na wyniki weryfikacji przeprowadzanej przez potencjalnych kontrahentów.

Tekst powstał we współpracy z ALEO.com

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.