Tajemnicze koktajlbary World Class Cocktail Festival

Udostępnij artykuł
Trudno trafić tu z ulicy, nie mają szyldu ani kolorowej witryny z neonami. O czym mowa? O szeptanych koktajlbarach, na które moda do Polski przywędrowała zza oceanu. Poznajcie ukryte koktajlbary, które biorą udział w czwartej edycji World Class Cocktail Festival! Rezerwacje trwają na cocktailfestival.pl.
WELES BAR – WARSZAWA

To ukryty koktajlbar, nieoznaczony żadnym szyldem i schowany za niepozornymi drzwiami. Mimo że mieści się w ścisłym centrum stolicy, jest miejscem o tajemniczym charakterze. Weles swoją nazwę wziął od Władcy Nocy, słowiańskiego Boga, będącego również patronem magii, muzyki i dostatku. W festiwalowym menu czekają na nas m.in. Róża bez Kolców (Tanquray No. 10, Home Made Creme de cassis, syrop różany, sok z cytryny, białko) czy Penicylina (Johnnie Walker Black Label, imbir, miód, białko, cytryna, angostura). Błyszczący cynowy sufit sprowadzony z USA, czy rzeźbione drewniane bary, które były kiedyś częścią brytyjskiej karuzeli, stanowią tło dla kompozycji koktajlowych. Całości dopełniają charakterystyczne marmurowe blaty i wykonany na zamówienie żyrandol z kryształów.

BACKROOM BAR – WARSZAWA

Chociaż lokalizacja tego miejsca nie jest tajemnicą, nie oznacza to wcale, że łatwo jest tam się dostać. Koktajlbar zlokalizowany jest w Śródmieściu, w starej kamienicy wzniesionej pod koniec XIX w. To właśnie w niej znajduje się niesztampowy BackRoom Bar w klimacie Ameryki lat 30-tych. Przydymione światło, wysublimowane piękno stylu art deco, grający w tle jazz i serce tego miejsca, czyli koktajle. Zaglądając do tego miejsca przeniesiemy się do złotej ery koktajli! Spróbujemy tu m.in. egzotycznego i pikantnego Peru (Captain Morgan White Rum, Coulis Verde z ananasa, ogórka, mięty, kolendry i jalapeno sok z limonki) czy lekkiego i soczystego Impeachment (Bulleit Bourbon, aperitif brzoskwiniowy, kordiał jogurtowy).

TAG – KRAKÓW

Tajemniczy koktajlbar zlokalizowany w sercu Krakowa przy ulicy Podwale 7. Idea tego miejsca opiera się na klasycznych koktajlach z nowoczesnym twistem. Wnętrze przypomina galerię sztuki. TAG. oznacza symbol pozostawiany przez grafficiarzy, stanowiący ich znak rozpoznawczy. Symbol kreatywności i nieszablonowości, które swoje odzwierciedlenie mają w koktajlach. To właśnie tu w festiwalowej karcie czekają na nas światowej klasy kompozycje takie jak Summer Wine (Ketel One Vodka, TAG. Strawberry Wine, Cut Grass Soda) czy Tanque’Ray Charles (Tanqueray No. 10, róża, brzoskwinia, Dolin Blanc).

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE czerwiec-lipiec 2021
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Milena Kaszuba-Janus

Redaktor naczelna Nowości Gastronomiczne, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Z wydawnictwem BROG B2B związana od ponad czterech lat, gdzie od września 2018 pełni funkcję redaktor naczelnej Nowości Gastronomicznych oraz redaktor portalu Horecanet.pl i magazynu Sweets & Coffee. Współorganizuje najważniejsze wydarzenie dla branży gastronomicznej Food Business Forum. Odpowiada za dobór tematów dyskusji oraz podnoszenie jakości wydarzenia pod kątem merytorycznym. Dba także o różnorodność panelistów i prelegentów. Przeprowadziła wywiady m.in. z Karolem Okrasą, Arturem Jarczyńskim czy Andreą Camastrą. Prywatnie szczęśliwa żona, fanka czekolady i dobrej kuchni, miłośniczka zumby, literatury grozy i Justina Timberlake’a.

Opublikowano: 28.07.2021
Aktualizacja: 28.07.2021