Uzdrowisko Połczyn będzie miało nową kawiarnię

Udostępnij artykuł

Lokal znajduje się na I piętrze budynku sanatoryjnego Gryf, który mieści się przy ulicy Solankowej 8 w Połczynie Zdroju. Umowa dzierżawy opiewa na pięć lat. Uzdrowisko zastrzega, że dzierżawcy będą zobowiązani do przeprowadzenia remontu tych lokali. Przetarg, który wyłoni dzierżawcę odbędzie się 7 maja br.
Sanatorium Gryf ma wygospodarowane dwa lokale przeznaczone pod kawiarnię. Drugi znajduje się na parterze budynku i ma powierzchnię około 200 mkw. Dzierżawcę tego lokalu wybrano w połowie lutego (także na drodze przetargu). Został nim prywatny przedsiębiorca z Tychowa. Stawka czynszu wynosi 3 tys. zł miesięcznie.
Gryf to największy obiekt Uzdrowiska Połczyn SA, zbudowany pod koniec XIX wieku. Oferuje gościom pokoje jedno-, dwu- i trzyosobowe o zróżnicowanym standardzie – łącznie 431 miejsc noclegowych. W ostatnich miesiącach obiekt jest modernizowany i właśnie rozpoczyna przyjmowanie gości. W ramach prac wymieniono wiele mebli i sprzętów w części hotelowej oraz dostarczono nowe tekstylia hotelowe. Ponadto oferta obiektu jest stopniowo wzbogacana o kolejne zabiegi relaksacyjne, masaże czy nordic walking. Zakupiono także urządzenia odnowy biologicznej (sauna sucha, sauna infrared, łaźnia parowa, łaźnia błotna oraz dwie leżanki ceramiczne), aparaty medyczne i urządzenia rehabilitacyjne. Inwestycja przewiduje także zagospodarowanie terenu wokół sanatorium, czyli wykonanie nowych chodników i zamontowanie oświetlenia.
Uzdrowisko Połczyn SA oferuje pokoje w ośrodkach Gryf, Irena, Borkowo, Podhale. W sumie do dyspozycji gości jest 791 miejsc noclegowych. Uzdrowisko świadczy usługi w zakresie profilaktyki, leczenia i rehabilitacji, a także turystyki zdrowotnej. Przychody firmy za 2008 r. wyniosły 22,4 mln zł. Obecnie Ministerstwo Skarbu Państwa prowadzi postępowanie prywatyzacyjne dotyczące nabycia 90 proc. akcji uzdrowiska. Resort dopuścił do tego procesu dwa podmioty: KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA z siedzibą we Wrocławiu oraz Dopico Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Opublikowano: 08.04.2010
Aktualizacja: 08.04.2010