Uzdrowisko Połczyn będzie miało nową kawiarnię

Udostępnij artykuł

Lokal znajduje się na I piętrze budynku sanatoryjnego Gryf, który mieści się przy ulicy Solankowej 8 w Połczynie Zdroju. Umowa dzierżawy opiewa na pięć lat. Uzdrowisko zastrzega, że dzierżawcy będą zobowiązani do przeprowadzenia remontu tych lokali. Przetarg, który wyłoni dzierżawcę odbędzie się 7 maja br.
Sanatorium Gryf ma wygospodarowane dwa lokale przeznaczone pod kawiarnię. Drugi znajduje się na parterze budynku i ma powierzchnię około 200 mkw. Dzierżawcę tego lokalu wybrano w połowie lutego (także na drodze przetargu). Został nim prywatny przedsiębiorca z Tychowa. Stawka czynszu wynosi 3 tys. zł miesięcznie.
Gryf to największy obiekt Uzdrowiska Połczyn SA, zbudowany pod koniec XIX wieku. Oferuje gościom pokoje jedno-, dwu- i trzyosobowe o zróżnicowanym standardzie – łącznie 431 miejsc noclegowych. W ostatnich miesiącach obiekt jest modernizowany i właśnie rozpoczyna przyjmowanie gości. W ramach prac wymieniono wiele mebli i sprzętów w części hotelowej oraz dostarczono nowe tekstylia hotelowe. Ponadto oferta obiektu jest stopniowo wzbogacana o kolejne zabiegi relaksacyjne, masaże czy nordic walking. Zakupiono także urządzenia odnowy biologicznej (sauna sucha, sauna infrared, łaźnia parowa, łaźnia błotna oraz dwie leżanki ceramiczne), aparaty medyczne i urządzenia rehabilitacyjne. Inwestycja przewiduje także zagospodarowanie terenu wokół sanatorium, czyli wykonanie nowych chodników i zamontowanie oświetlenia.
Uzdrowisko Połczyn SA oferuje pokoje w ośrodkach Gryf, Irena, Borkowo, Podhale. W sumie do dyspozycji gości jest 791 miejsc noclegowych. Uzdrowisko świadczy usługi w zakresie profilaktyki, leczenia i rehabilitacji, a także turystyki zdrowotnej. Przychody firmy za 2008 r. wyniosły 22,4 mln zł. Obecnie Ministerstwo Skarbu Państwa prowadzi postępowanie prywatyzacyjne dotyczące nabycia 90 proc. akcji uzdrowiska. Resort dopuścił do tego procesu dwa podmioty: KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA z siedzibą we Wrocławiu oraz Dopico Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 08.04.2010
Aktualizacja: 08.04.2010