Warimpex wyemituje nowe akcje

Udostępnij artykuł

Jak poinformowała spółka, emisja akcji nastąpi w drodze "połączonej oferty składającej się z oferty z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy i globalnej oferty nowych akcji, które nie zostaną objęte zapisami w ramach oferty z prawem poboru".

Oferta globalna obejmuje ofertę publiczną w Polsce i subskrypcję prywatną skierowaną do wybranych inwestorów instytucjonalnych poza granicami Polski i Stanów Zjednoczonych. Jak podaje PAP, Warimpex zamierza wykorzystać około 50 proc. środków pozyskanych z oferty na sfinansowanie dotychczasowych projektów, takich jak budowa kompleksu Airportcity St. Petersburg (kompleks biurowy z hotelem Crowne Plaza), biurowiec Le Palais w Warszawie oraz wspólne przedsięwzięcie z Starwood Capital i Louvre Hotels w zakresie budowy tanich hoteli w Europie Środkowo-Wschodniej. Pozostałe 50 proc. pozyskanej kwoty zostanie wykorzystane na refinansowanie obecnych kredytów krótkoterminowych oraz spłatę należnych zobowiązań. – Ten krok umożliwia nam wykorzystanie aktualnych pozytywnych nastrojów na rynkach finansowych i nieznacznej poprawy koniunktury od II połowy 2009 r. w sezonowej branży hotelarskiej – poinformował cytowany w komunikacie prezes Warimpeksu Franz Jurkowitsch.
W 2009 roku przychody Warimpexu wyniosły 85,3 mln euro, co oznacza spadek o 10 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem. Sprzedaż w segmencie "hotels and resorts" wyniosła 79,6 mln euro (spadek o 8 proc.). Strata netto osiągneła poziom 92,7 mln euro.

Jak już podawał portal Horecanet.pl, obecnie spółka zapowiada zintensyfikowanie rozwoju hoteli ekonomicznych marek Campanile i Premiere Classe. W ramach joint venture z Louvre Hotels na różnym etapie realizacji jest obecnie siedem projektów. Pierwsze wspólne hotele mają zostać otwarte pod koniec 2011 lub na początku 2012 roku w Zielonej Górze (Campanile, 84 pokoje), a potem we Wrocławiu (Campanile, 152 pokoje oraz Premiere Classe, 136 pokoi) i w Bydgoszczy (Campanile, 117 pokoi). W Budapeszcie i Katowicach (Campanile, 100 pokoi oraz Premiere Classe, 100 pokoi) otwarcie hoteli planowane jest na koniec 2012 roku. Trwają negocjacje dotyczące działek w Krakowie i Gdańsku.

Warimpex to spółka deweloperska i inwestycyjna z siedzibą w Wiedniu.
 

Opublikowano: 23.04.2010
Aktualizacja: 23.04.2010