Willisch stworzył lody inspirowane kryptowalutą

Udostępnij artykuł
Polski producent lodów rzemieślniczych podjął się wykreowania niekonwencjonalnego smaku. Lody Bitcoin, to połączenie czarnej wanilii z karmelem. Premiera limitowanej serii odbyła się w środę 15 września na stronie willisch.pl.

Od kilku lat żywo interesuję się rozwojem świata kryptowalut. Od samego początku podziwiałem innowacyjność towarzyszącej temu technologii blockchain – mówi Robert Willisch, prezes firmy. Pomyślałem więc, że możemy stworzyć równie niestandardowe i innowacyjne lody. Stąd też kolor czarny. Dodatkowo kojarzy się z ekskluzywnością i bogactwem, a więc wpisuje się idealnie w podjęty przez nas temat.

Tradycja i nowoczesność

Willisch to rodzinna firma, która od 1983 roku ręcznie produkuje lody w segmencie premium. Wszystko zaczęło się od małej budki z lodami z Wągrowcu (wielkopolskie), a dziś właściciele mogą pochwalić się ogólnopolską siecią niemalże 40 lokali oraz dystrybucją lodów w kubkach dostępnych w ogólnopolskich sieciach i lokalnych sklepach spożywczych.

Lody inspirowane kryptowalutą, to nie pierwsza innowacja. We wrześniu 2019 roku powstał sklep internetowy. Można w nim zamówić wysyłkowo „lody prosto z lodziarni”. Dzięki pakowaniu w specjalne thermoboxy, przesyłka dotrze w dowolne miejsce na terenie naszego kraju.

Gdzie kupić?

Lody Bitcoin na razie można nabyć tylko online. Jednak producent zapewnia, że prowadzi rozmowy z ogólnopolskimi sieciami, gdzie wkrótce może pojawić się ten niestandardowy produkt.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE czerwiec-lipiec 2021
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 16.09.2021
Aktualizacja: 17.09.2021