Wino Roku 2023 w Makro

Udostępnij artykuł

Sieć hurtowni wprowadziła do oferty Wino Roku 2023. To białe, czerwone i różowe Cepa Divisa, pochodzące z hiszpańskiego rejonu Alta Rioja. Wina te są dostępne wyłącznie w halach Makro.  

W tegorocznej edycji „Wino Roku 2023” zostało wybrane białe, czerwone i różowe wino Cepa Divisa, produkowane przez firmę Bodega Carlos Serres w północnej części Hiszpanii w rejonie Rioja Alta. Region ten słynie z szerokiej oferty win, których uprawie sprzyja dominujący klimat atlantycki i gliniaste gleby.

Wina Cepa Divisa słyną z wyraźnego, owocowego smaku. Jest to odpowiedź na najnowsze trendy i oczekiwania konsumentów mówi Tomasz Noga, Specjalista ds. wina w Makro Polska. – Firma Bodega Carlos Serres stosuje nowoczesne metody winifikacji, które wpływają na wyjątkowy smak i trwałość wina.  

Wino Cepa Divisa Vendima Seleccionada ze szczepu Tempranillo ma jasnoczerwony kolor z fioletowymi refleksami. Jego orzeźwiający smak z nutami dymu i wanilii, lukrecji oraz czarnych owoców sprawia, że jest idealne do wszelkich rodzajów mięs, a także makaronów, ryżu i dań z warzywami.

Z kolei Cepa Divisa Viura o jasnosłomkowej barwie ma wyrazisty, intensywny zapach z nutą owoców cytrusowych i zielonych jabłek. Może być podawane jako samodzielna przystawka do tapasów, do łagodnych potraw z ryżu, białych mięs, zimnych kremów, białych ryb i skorupiaków.

Wśród Wina Roku 2023 nie mogło również zabraknąć wina różowego. Cepa Divisa Rosé ma niezwykle wyrazisty aromat malin, z nutami fiołka, cukierków i balsamico. Jest uniwersalne. Idealnie pasuje do kuchni śródziemnomorskiej, szczególnie podkreślając smak smażonych ryb lub potrawy z warzyw, ryżu, makaronów, roślin strączkowych, czerwonego i białego mięsa, a nawet i serów.

Tekst powstał we współpracy z Makro Polska.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE marzec-kwiecień 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 25.05.2023
Aktualizacja: 25.05.2023