Wkrótce ruszy budowa hotelu Pałac Jugowice

Udostępnij artykuł

Hotel zaoferuje gościom ponad 30 pokoi. Koszt jego budowy to około 10 mln zł. Według planu, obiekt zostanie oddany do użytku w połowie przyszłego roku. Goście będą mogli korzystać z bezprzewodowego internetu, sauny, centrum fitness, restauracji i solarium. W obiekcie znajdzie się również sala konferencyjna oraz apartament o powierzchni 95 mkw., który zaoferuje miejsce dla czterech osób.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Miejscowość Jugowice położona jest u zachodniego podnóża Gór Sowich w powiecie wałbrzyskim.

Według GUS w 2009 r. w województwie dolnośląskim znajdowały się łącznie 723 obiekty zbiorowego zakwaterowania, w tym 210 hoteli. Wśród tych ostatnich zdecydowanie przeważają obiekty o średnim standardzie – dwu- i trzygwiazdkowe, a brakuje hoteli luksusowych. W całym województwie działają jedynie dwa pięciogwiazdkowce. Stopień wykorzystania pokoi w hotelach w zeszłym roku wyliczono na 40,6 proc. (47 proc. w 2008 r.). Natomiast stopień wykorzystania miejsc noclegowych wyniósł 31,7 proc. (35,4 proc. w 2008 r.).

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 28.06.2010
Aktualizacja: 28.06.2010