Władysław Grochowski: Doskonały rok dla Grupy Arche

Udostępnij artykuł

[TYLKO U NAS] Kolejny obiekt wzbogacił nasze portfolio, otworzyliśmy kawiarnię w centrum Warszawy, zakupiliśmy wiele ciekawych nieruchomości, pobiliśmy rekordy przychodów i zysków, a także otrzymaliśmy wiele prestiżowych nagród – mówi w komentarzu do Świata Hoteli Władysław Grochowski, prezes zarządu Arche.

Arche Fabryka Samolotów w Mielnie powitała pierwszych gości w sierpniu. Pierwszy etap zakładał uruchomienie 115 apartamentów nad samym Morzem Bałtyckim. Niebawem oddamy do użytku leżący tuż obok obiektu historyczny Hangar i tym samym zaprosimy naszych Gości do organizacji największych na Pomorzu eventów i konferencji. Udało nam się także otworzyć kolejny odział Fundacji Leny Grochowskiej, tym razem nieopodal Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Od Jesieni na Al. Jerozolimskich 42 funkcjonuje kolejna już Kawiarnia „ToMy”, w której można zakupić ceramikę, pieczywo, ciasta, a także wziąć udział w warsztatach artystycznych. 2023 rok był dla nas udany także pod kątem zakupów. Udało nam się sfinalizować umowę na warszawski Fort Szczęśliwice, gdzie na przestrzeni kilku lat powstanie największy na Mazowszu kompleks hotelowo – kongresowy. Wygraliśmy także przetarg na zakup Starej Olejarni w Szczecinie, która po rewitalizacji będzie równie imponującym obiektem co wielokrotnie nagrodzona Cukrownia w Żninie.

Nie udałoby się nam dalej inwestować gdyby nie rekordowe wyniki i to zarówno przychodów jak i zysków w całej Grupie. Ponad 320 milionów przychodu wygenerowały hotele w 2023 roku, a sprzedaż inwestycyjna zasiliła nasz budżet o kolejne 300. Ten wynik to aż 155 proc. względem roku 2019 i 25 proc. więcej niż w roku 2022. Bardzo się cieszę, że znacząca grupa Klientów wybiera Hotele Arche do organizacji prywatnych wyjazdów, a także dużych konferencji i eventów. Stale rośnie nam także liczba chętnych do inwestowania w zabytki, którzy decydują się na Arche z uwagi na bezpieczeństwo współpracy i wysokie miesięczne wypłaty zysków.

Za sukcesem Grupy stoi cały sztab ludzi, którzy każdego dnia realizują założenia Firmy. Dzięki zaangażowaniu, rok 2023 przejdzie do historii jako ten, podczas którego zdobyliśmy rekordową liczę nagród. Mnie najbardziej ucieszyły te, które podkreślają nasze zaangażowanie społeczne. Warto tu wspomnieć o Liderze ESG przyznanym przez Rzeczpospolitą, Best Managed Companies przyznany po raz drugi przez Deloitte. Prawdziwym zaskoczeniem okazała się…Cały komentarz publikujemy w Świat Hoteli listopad-grudzień 2023. Kliknij, aby zapoznać się z pełną treści

Świat Hoteli listopad-grudzień

Źródło: Świat Hoteli

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 22.01.2024
Aktualizacja: 16.01.2024