Wolin: 2,95 mln zł za obiekt pod hotel

Udostępnij artykuł

Budynek ma bezpośredni dostęp do przystani jachtowej. Jest sprzedawany wraz z koncepcją zagospodarowania oraz projektem budowlanym. Koncepcja zakłada przebudowę i adaptację budynku na hotel z zachowaniem istniejącej bryły obiektu. W hotelu przewidziano m.in.: 62 pokoje z łazienkami, cztery sale konferencyjne, restaurację na około 100 miejsc oraz bar na 40 miejsc. Obok zaplanowano kilkanaście miejsc do cumowania jachtów oraz parking dla samochodów i autokarów. Obiekt zlokalizowany jest przy trasie S-3 Szczecin-Świnoujście, 60 km od lotniska w Goleniowie i 80 km od Szczecina.

Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że w miejscowości Wolin nie działa obecnie żaden obiekt skategoryzowany jako hotel. Wiele jest ich w sąsiednich miejscowościach, takich jak Dziwnów czy Międzyzdroje. W całym województwie zachodniopomorskim znajduje się 96 hoteli, w tym: jeden pięciogwiazdkowy (Aquarius Spa w Kołobrzegu), 14 cztero- i 43 trzygwiazdkowe oraz 24 dwu- i 14 jednogwiazdkowych.

Analitycy Cushman & Wakefield prognozują, że w najbliższych latach podaż obiektów noclegowych w Zachodniopomorskiem powiększy się o nowe trzy-, cztero- i pięciogwiazdkowe hotele, co wynika z rosnącego zainteresowania wynajmem pokoi ze strony turystów krajowych, jak i zagranicznych, zwłaszcza w obiektach o wyższym standardzie. Wśród obcokrajowców największą grupę stanowią turyści z Niemiec.

Opublikowano: 28.06.2010
Aktualizacja: 28.06.2010